Aziz Yıldırım: Hani Beşiktaş nerede?

Aziz Yıldırım: Hani Beşiktaş nerede?.18598
  • Giriş : 21.02.2017 / 09:50:00

Aziz Yıldırım, dün Silivri'de başlayan kumpas davasına katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

FETÖ'nün 'futbolda şike' soruşturması kapsamında kumpas kurduğu iddiasıyla açılan davaya katılan Fenerbagçe Başkanı Aziz Yıldırım, şikeden zarar gördüğü halde davaya müdahil olmayanlara ateş püskürdü.

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülmeye başlanan davada 108 sanık yargılanırken, müşteki sıfatıyla davaya dahil olan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ilk duruşma gününe damga vurdu. Mahkeme çıkışı sert açıklamalarda bulunan Yıldırım, şike mağduru kulüpleri sessiz kalmakla suçlarken özellikle Beşiktaş’ı hedef aldı. “Yargıtay artık karar vermeli. Fenerbahçe’den başka kimse, hiçbir kulüp FETÖ’den şikayetçi değil, neden? 2011’de yapılan hadise Türk futboluna darbe vurmadı mı? Futbolcu alacakları verecekleri, vergileri... Her şeyi bozdu.  Nerede TFF, nerede Kulüpler Birliği?” çıkışında bulundu.

Şike sürecinde maddi-manevi zarara uğramalarına rağmen susanları korkaklıkla itham eden Aziz Yıldırım, “Biz mağduruz. ‘Yok ben gelmeyeyim. Bu ilde ifade vereyim’ yok böyle. Geleceksiniz burada suçlamanızı yapacaksınız. Herkes korkuyor kaçıyor. Sayın Cumhurbaşkanı bu konuda mücadele ediyor. Her şeyi yapıyor hukukla. Kimse korkmasın. Bu Türkiye’nin davası” dedi.  “Herkes bu davada taraf olmalı. Bir daha kimseye bir şey olmaz” vurgusunda bulunan Yıldırım, “Herkes sahip çıksın. Gidin Allah aşkına. Şikâyetçiyim bile diyemiyorsunuz. Bugün Cumhuriyet arkamızda. O zaman niye korkuyorsunuz? Nerede Beşiktaş Kulübü? Neden şikâyetçi olmuyorlar?” sözleriyle davaya müdahil olamayan kulüpleri eleştirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*