Aziz Yıldırım iddialı konuştu

Aziz Yıldırım iddialı konuştu.21478
  • Giriş : 05.03.2008 / 01:32:00

Sevilla'yı devirerek yola tam gaz devam eden F.Bahçe'nin Başkanı Aziz Yıldırım maçın ardından planlarını aktardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sevilla'yı devirerek tarihe geçmeyi başaran sarı-lacivertli ekibin Başkanı Aziz Yıldırım maçın ardından yaptığı açıklamada, henüz yolun başında olduklarını ifade etti.

"Herşey ortada, Fenerbahçe bir yola çıktı. Hep söylüyoruz Dünya devi olacağız diye. Daha birşey yapmadık. Yolun başındayız. Buraya gelen herkes bize çok destek oldu hepsine çok teşekkür ediyoruz. Sadece Fenerbahçeliler değil diğer takım taraftarları da bize destek olmuşlardır inanıyoruz."

"BİR ÇÖZÜM BULMAK LAZIM"
Yıldırım yabancı sayısı hakkında da açıklamalarda bulundu.
Bugün listeye bakıyorsunuz 29 Sevillalı'dan 20'si yabancı. Bu tip düzenlemeler yapılması lazım. Biz ülkemizde de yeterli kalitede oyuncu olsa yabancı lafını ağzımıza almayız. Almanya'da Hollanda'da Türk çocukları çıkıyor Türkiye'de çıkmıyor. Bunun sebebini bulup çaresini bulmamız lazım."

"HEDEFE VARDIK"
Aziz Yıldırım bu sene koydukları hedefe ulaştıklarını, seneye daha da başarılı olmaları gerektiğini ifade ederken, önemli olanın süreklilik olduğunu belirtti.
"Bundan sonrası hiç önemli değil. Biz bu sene koyduğumuz hedefe vardık. Önemli olan gelecek sene bunun da üzerine çıkmak. Gelecek sene bunun da üzerine çıkmamız ve sonra da kupayı alarak, bunun devamını getirmek lazım. Bütçeyi milyardolarlara çıkartacağız ve o zaman da bunlar olacak."

"BENİM DEĞİL HEPİMİZİN BAŞARISI"
İstatistiklere bakıldığında Fenerbahçe'nin en başarılı başkanı olan Aziz Yıldırım başarının herkese ait olduğunu ifade etti.

"Buradaki herşey yönetim kurulu ve Fenerbahçeliler'in eseridir. Biz dışarıda da olsak bundan bir tuzumuz olduğu için mutlu oluruz."

"ZICO KONUSUNDA SORUN OLMAZ"
Aziz Yıldırım sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Zico hakkındaki düşüncesini de dile getirdi.

"Sürprizler her zaman olur. Fenerbahçe'de kararları yönetim kurulu verir. Başarılı insanları göndermek zordur. Bu konuda bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Zico ile de kısa sürede oturur konuşuruz."

"DÖNEM ÇOK ÖNEMLİ"
Aziz Yıldırım elde ettiği başarılarda, içerisinde bulundukları dönemin de büyük önemli olduğunu belirtti.

"Taraftar forma aldı, kombine aldı, taraftar kartı dedik aldılar. Hep destek oldular. Ben en başarılı başkan değilim şundan; ben ne yapıyorsam yönetim kurulu ile birlikte yapıyoruz. Herkes dönemiyle ölçülmeli. Bizim dönemimiz daha rahat bir dönem olabilir. Bugün Şükrü Saraçoığlu'na bakın, stadın yerini vermiş. Biz de kendi dönemimizde iyi işler yapmaya çalıştık. Kapalı salonu yapacağız, basket maçları ve volaybol maçları orada olacak. En çok isteklerimizden biri de kapalı 5 bin kişilik bir havuz yapmak. Bunları destekleyelim. Diğer kulüpler de yapıyorsa onlara da destek olalım."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious