Aziz Yıldırım'ın yerine Mahmut Uslu geliyor!

Aziz Yıldırım'ın yerine Mahmut Uslu geliyor!.17381
  • Giriş : 25.02.2017 / 16:11:00

Fenerbahçe'de Başkan Aziz Yıldırım'ın yerine Mahmut Uslu geliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

19 senedir Fenerbahçe'nin başında olan Aziz Yıldırım kararını verdi. Fenerbahçe'de Başkan Aziz Yıldırım'ın yerine Mahmut Uslu geliyor.

15 Şubat 1998 yılında yapılan Fenerbahçe Genel Kurulu, sadece kulüp için değil Türk spor tarihi açısından da dönüm noktası oldu. Aziz Yıldırım, Vefa Küçük’ü 1 oy farkla geçerek başkanlık koltuğuna oturdu.

Sayısız başarılar yaşadı, son maçta kaçan şampiyonluklarla yıkıldı. Kulübü dünya seviyesine çıkarmak için çok çalıştı. 3 Temmuz sürecinde hapse girdi, ardından yargı mücadelesi yaptı. Rakiplerle yarıştı. Son dönemde peş peşe gelen kötü sonuçların ardından üzerindeki baskı iyice arttı. Aziz Yıldırım’ın ciddi bir şekilde istifayı düşündüğü öne sürüldü. Yıldırım, bu planını salı günkü yönetim kurulu toplantısında arkadaşlarıyla paylaşacak ve ardından yeni bir yol haritası çizilecek.

Aziz Yıldırım, istifa etmesi halinde, sonrasında yaşanacak süreç için kafasında iki yol belirledi. Bunlardan ilki, kendisiyle birlikte yönetim kurulunun da görevi bırakması ve olağanüstü

seçime gidilmesi. Bir başkan istifa ettiğinde genelde yaşanan süreç bu. Fakat bir alternatif daha var...

Yıldırım görevi bırakıp, arkadaşlarından 2018’in mayısında yapılacak genel kurula kadar devam etmelerini isteyebilir. Bu durumda bir başkanvekili belirler. Bu görev için bir numaralı aday da Mahmut Uslu. Ancak Aziz Yıldırım’ın bu yolu tercih etmesi halinde camiadan büyük bir tepki ve protesto gelmesine kesin gözüyle bakılıyor.

FANATİK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*