Aziz Yıldırım konuşuyor!

  • Giriş : 20.11.2007 / 18:52:00
  • Güncelleme : 20.11.2007 / 18:57:41

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Galatasaray’ın stat projesi de dahil herhangi bir projeden haksız rant'a karşıyım dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Galatasaray’ın stat projesi de dahil herhangi bir projeden haksız rant elde edilmesi fikrine her zaman karşı çıktığını söyledi.

Kulübün resmi internet sitesinde açıklama yapan Yıldırım, bugün bir gazetede köşe yazısında Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav ile Galatasaray’ın stat projesi ile ilgili olarak yaptığı bir konuşmadan bahsedildiğini belirterek, "Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın tarafından aktarıldığı belirtilen diyalog baştan aşağı uydurma ve yalandır. Ben İlhan Cavcav ile böyle bir konuşma yapmadığım gibi, Galatasaray’ın stat projesi ile ilgili olarak da kesinlikle bu tür yorumlarda bulunmadım" dedi.

Aziz Yıldırım, açıklamasında şu görüşlerine yer verdi:

"Ben bu proje de dahil herhangi bir projeden haksız rant elde edilmesi fikrine her zaman karşı çıktım ve bu konudaki düşüncelerimi ilgili mercilere açık ve net bir şekilde ilettim.

Benim, ülkemizde futbolun daha çok seyirci toplaması ve kalkınması adına yapılacak hiçbir stadyum ya da tesise itirazım yoktur ve olamaz. İsteğimiz ve beklentimizin bu konuda her kulübe eşit mesafede durulması olduğu herkesçe malumdur. Hal böyle iken, gündem yaratmaya çalışmak ve bazılarının başarısızlıklarını ve ayıplarını örtmek için benim ismimi kullanmasını ve bir gazetecinin de hiçbir araştırma ve soruşturma yapmadan benim şahsım ile ilgili ifadeleri köşesine taşımasını esefle kınıyorum. Söz konusu köşe yazarına da kulüp başkanlarına da kendi küçük oyunlarına beni ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nü alet etmemeleri gerektiğini önemle hatırlatırım.

" Bu arada, söz konusu köşe yazısında, Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın’ın, Galatasaray’ın İsviçre kampında gazetecilerle sohbet ederken, Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav’ın, Kulüpler Birliği Vakfı’nın bir toplantısında "Aziz Yıldırım beni aradı ve ’Galatasaray’ın Ali Sami Yen’den yıllık geliri 10 milyon dolar. Yeni stadı yaparlarsa bu gelir 30 milyon dolar olur. Şimdiki takımlarının değeri de bu kadar zaten. Bu durumda gelir katlanırsa, takımları daha da güçlenir. Bunu engellememiz lazım’ diye konuştu" dediğini aktardığı iddia edilmişti. Yazıda Canaydın’ın, Cavcav’ın bu sözleri üzerine "Şok oldum. Hatta çok şaşırdım. Meğer Aziz başkan diğer kulüp başkanlarını da aramış. O gün sordum kimseden ses çıkmadı" dediği de ileri sürülmüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious