Aziz Yıldırım köpürdü

Aziz Yıldırım köpürdü.15322
  • Giriş : 17.02.2008 / 09:11:00

Tunca Hazinedaroğlu'nun, 'Hakemi Fener belirledi' sözleri, Fenerbahçe Başkanı'nı çıldırttı. Aziz Yıldırım'ın yakın çevresine, 'Babaları gitti, ne yapacaklarını şaşırdılar' dediği belirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kızdı, yağdı, gürledi
Galatasaray yöneticisi Tunca Hazinedaroğlu’nun, maçtan iki saat önce Çaykur Rize Başkanı Kadir Çakır’ı arayıp, “Fenerbahçe’nin hakem atamasında etkili olduğu”nu iddia etmesi, Başkan Aziz Yıldırım’ı çılgına çevirdi. Çakır’dan konuyu öğrendikten sonra Hazinedaroğlu’nu arayan Yıldırım’ın kendisine ağır sözler sarfettiği, bağırıp, çağırdığı belirlendi. Bununla yetinmeyen Yıldırım’ın yakın çevresine, “Denizli’yi unutmadık. Pisliklerinde boğulacaklar. Babaları gitti, ne yapacaklarını şaşırdılar” dediği öğrenildi.

‘Bizi karıştırmayın’
Rize Başkanı Kadir Çakır da, olaya sert tepki gösterdi. Hiçbir zaman bu tür olayların içerisinde yer almayacaklarını ifade eden Çakır, “Kimse Rize üzerinden rant sağlamaya çalışmasın. Yukarıda atlar tepişirken, çimlerin zarar görmesini istemeyiz, çim de olmayız” dedi. Olayın nasıl geliştiğini de anlatan Kadir Çakır, şunları söyledi: “Önce Ankara’dan arandım. Arayan kişi, hakem atamasında taraflı davranıldığını ileri sürüp, ihbarda bulunduğunu söyledi ve kapattı. Bu numaraya döndüğümde, ankesörlü telefon çıktı.”

Federasyon takipte
“Maç 15 dakika kala da Hazinedaroğlu aradı. Ankara’dan gelen telefonda söylenenlerin aynısını dile getirdi. Aziz Bey, sorunca konuyu anlattım, ‘Kimse Rize üzerine oyun oynayamaz’ dedim. Bozulduğumu hissedince, Tunca Hazinedaroğlu’nu aradı. Kendi üslubunca gerekli konuşmayı yaptı.” Bu arada Fenerbahçe’nin şikayeti üzerine federasyon, konuyu Hukuk Kurulu’na devretti. Kurul, futbolun değerini düşüren, kulüp ve hakemleri zan altında bırakan bulgular belirlerse, Hazinedarooğlu Disiplin Kurulu’na sevkedilecek.

Hazinedaroğlu terse yattı!
Zafer Önder İpek’in haftalardır maç yönetmediğini ileri sürüp, Rize Başkanı Kadir Çakır’a, “Bunu ilginç bulmuyor musun?” diye soran Hazinedaroğlu’nun istihbaratı yanlış çıktı. Çünkü İpek, daha pazartesi günü Birinci Lig’de Antalya-Erciyes maçında düdük çaldı. Daha ilginci Zafer Önder İpek, 5 Ocak’taki Bursa-Galatasaray kupa maçının hakemiydi. Ondan sonra da Adana-Manisa kupa mücadelesinde görev yaptı. Süper Lig’de 14. haftada yönettiği Beşiktaş-Rize maçı sonrasında ayak bileğinden sakatlanan İpek’in 2 haftalık rapor aldığı saptandı. Bu iddialar nedeniyle büyük üzüntü yaşadığı belirlenen Zafer Önder İpek’in, yönettiği 8 maçta aldığı en düşük notun 8 olduğu ve kariyerinin en iyi sezonunu yaşadığı kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious