Aziz Yıldırım küplere bindi

Aziz Yıldırım küplere bindi.12697
  • Giriş : 12.04.2009 / 14:18:00

Vatan Gazetesi'nde Feridun Niğdelioğlu imzasıyla yayınlanan 'Aziz Yıldırım'dan inanılmaz sözler' haberine sarı lacivertli kulüpten sert tepki geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe yönetimi, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada Vatan Gazetesi'ni ve haberi yapan Feridun Niğdelioğlu'nu yerden yere vurdu...

İşte o açıklama:

Vatan Gazetesi'nde Feridun Niğdelioğlu imzasıyla yayınlanan "Özel Haber","Özel bir Yalan"dan öteye gitmemektedir. Profesyonel Futbol Takımımız oyuncuları ve Yönetim kurulumuzun Çengelköy'de bir restaurant'ta biraraya gelmesi ve toplu olarak yemek yenmesinden ibaret olan buluşmayı ezeli rakibimize göndermelerle süsleyen Vatan Gazetesi muhabiri, ancak rüyalarda görülebilecek bir senaryoyu gazete sütunlarına taşımış, Vatan Gazetesi'ni de bu rüyanın parçası haline getirmiştir.

Türk futbolunda 100 yıllık rekabete adeta dinamit koyan nefret dolu bu yazıyı kaleme alan Feridun Nigdelioğlu tüm bu yazdıklarına bir de "Özel Haber" ilavesi yaparak Türkiye'de çıkan diğer gazetelere "Özel Yalan Haber" in nasıl yapıldığının örneklerini de vermiştir. Galatasaray Kulübünün yemek daveti kulüplerarası bir yazışmadır. Bu konudaki cevap yine yazışma yoluyla Galatasaray Kulübü'ne bildirilmiştir. Yemek esnasında bu konudan oyuncularımıza hiç bir şekilde bahsedilmemiştir. Oyuncumuz Emre'nin ilk kez Ali SamiYen'de oynayacak olması ile kendisine dikkatli ve fair play çerçevesinde 90 dakikayı tamamlaması tüm yöneticiler tarafından öğütlenmiştir. Yazıda yer aldığı gibi "Emre gerekirse tahrik et, sahaları kapansın" gibi bir cümleyi hiç bir yöneticimiz kurmamıştır. Hayali haberleri üretmekteki ustalığın önemli ismi Feridun Niğdelioğlu acaba Galatasaray'ın sahasının kapanmasından Fenerbahçe Kulübünün ne şekilde yarar göreceğini düşünmektedir.

Baştan aşağıya yalan yanlış bilgilerle dolu bu haberi yayınlayan Vatan Gazetesi yönetimi de milyonlarca insanın, takımlarına gönül vermiş her iki takım taraftarının da kinlenmesine, nefretle dolmasına ön ayak olmaktadır. Fenerbahçe Spor Kulübü yönetiminin kendi Profesyonel Futbol Takımı oyuncuları ile toplu yemeğine davetli olmayan Feridun Niğdelioğlu sanki oradaymış gibi haber üretmesi ve bunu kendi işine geldiği gibi yorumlamasıyla , kimlere ve neye hizmet etmektedir? Ancak gerçek olan tek şey: Türk Futbolunun güzelleşmesi, ileriye gitmesi ve dostluğun devam etmesiyse Feridun Niğdelioğlu gibiler bu geminin dışında kalmaya mahkum edilmelidir.


Fenerbahçe Spor Kulübü

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*