Aziz Yıldırım son sözünü söyledi

Aziz Yıldırım son sözünü söyledi.9877
  • Giriş : 12.06.2007 / 17:39:00

Fenerbahçe'de kalıp kalmayacağı tartışma konusu olan Brezilyalı yıldız futbolcu Alex De Souza için Sarı-Lacivertli ekibin Başkanı Aziz Yıldırım son sözünü söyledi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alex'te işlem tamam... Brezilyalı futbolcuları Alex De Souza ile her konuda anlaşmaya vardıklarını söyleyen Başkan Aziz Yıldırım, "Bütün şartlarda anlaşılmıştır. Resmi dokümanlar kulübe girmediği için açıklama yapmadık. Gerekli imzalar gelince sitemizden de açıklama yapılacaktır" dedi.

Fenerbahçe Avrupa takımı olacak

Amaçlarının sadece Türkiye'de değil, Avrupa'da da başarı olduğunu kaydeden Yıldırım,

"Önümüzdeki yıllarda Fenerbahçe istikrarlı bir Avrupa takımı olacaktır. Bu da çok uzun zaman sonra olmayacak. Fenerbahçe emin adımlarla kurumsal yapısını ve ekonomik rahatlığa kavuşma çalışmalarını sürdürüyor" ifadelerini kullandı.

Yıldırım, ekonomik olarak daha da güçlü olmak için üye sayısını artırmayı hedeflediklerini belirterek, "Fenerbahçe Kulübü'nde 1 milyon üyenin olmasını söylüyoruz. Ekonomik olarak güçlü olursak, dünya sıralamasında ilk 3-5'e girersiniz ve dünyada istediğiniz şeyi yaparsınız. 'Schevchenko Fenerbahçe'de' diye yazıyor bugün bazı gazeteler. Neden? Fenerbahçe'nin dünya kulübü olma yolunda verdiği güvendendir. Artık dünya medyası da bunu görüyor. 1 milyon üyemiz olsa, yılda 50 trilyon ekonomik güç girecektir kulübe. Yeni doğan, hatta doğacak çocuğu dahi Fenerbahçe'ye üye yapmak istiyoruz" diye konuştu.

Geçen yılki şampiyonluğun ellerinden alındığını ileri süren Başkan Aziz Yıldırım, "Fenerbahçe son 4 senenin aslında 4'ünde şampiyon olmuştur. Geçen yılki şampiyonluğu nasıl kaçırdığımızı ve elimizden alındığını hepiniz biliyorsunuz" dedi.

Lugano ve Edu'ya teklif var...

Başkan Aziz Yıldırım, defans oyuncuları Edu ve Lugano'ya İtalya'nın 2 büyük kulübünden transfer teklifi geldiğini, ancak bu 2 oyuncuyu da ırakmayacaklarını söyledi.

Federasyon seçime gitmelidir...

Futbol Federasyonu'nun kurulları ile birlikte güven vermediğini kaydeden Başkan Aziz Yıldırım, "Türk futboluna yön verenler, herkese eşit mesafede, diyaloğa açık ve şikayetleri dinleyen bir ekip olmalı. Federasyon, kurulları ile birlikte güven vermemektedir. Futbolun başındaki yönetim, tüm kulüplerin birbirleriyle kavga etmesine çanak tutmuştur. Federasyon, kurullarını yeniden oluşturmalı ve haziran ayındaki mali genel kurulda güven oyu için kongre yapmalıdır. Yoksa geçmişte yaşananlar devam edecektir" şeklinde konuştu.

"Hakemlerin üzerinde baskı var"

Başkan Aziz Yıldırım, hakemlerin üzerinde baskılar olduğunu savunarak, "Hakemler üzerindeki baskılar, talimatlar kalkarsa Türk sporu büyük bir rahatlamaya girecektir. Herkese adaletli davranılırsa, herkes görevini yaparsa o zaman bu problemleri ortadan kaldırmış oluruz. Biz hiçbir zaman Fenerbahçe şampiyon olsun diye mücadele etmedik, hep adalet herkese eşit mesafede olsun diye mücadele ettik" ifadelerini kullandı.

Rüştü ve Volkan takımda kalacak

Yabancı oyuncunun serbest bırakılmasından yana olduklarını kaydeden Başkan Aziz Yıldırım, iç transferde de kaleciler Rüştü ve Volkan ile görüşmelerin sürdüğünü, büyük ihtimalle 2 kalecinin de takımda kalacağını söyledi.

Yıldırım, Mehmet Yozgatlı'ya da bir teklif sunduklarını ve bu oyuncunun kararını beklediklerini belirtti.

D-Smart ile anlaştık...

Başkan Aziz Yıldırım, Fenerbahçe'nin Avrupa Kupası maçlarının D-Smart'tan yayınlanacak olmasıyla ilgili bir soru üzerine de, "Biz UEFA ve Türkiye Kupası haklarımızı Saran şirketine satmıştık. Bu sene bitiyor sözleşmemiz. Bu maçları D-Smart'a satan Saran grubu. Önümüzdeki dönem için konuşma yapıyoruz. Önümüzdeki 5 yılı almak isteyen kuruluşlar var ama şartımız Fenerbahçe TV'den de yayınlayacak olması. Yeni politikamız bu olacak" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious