Aziz Yıldırım stadın koltuklarını sildirmiş

Aziz Yıldırım stadın koltuklarını sildirmiş.16129
  • Giriş : 19.08.2007 / 13:37:00

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım dün geceki maçtan önce stada çeki düzen verdirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe Başkanı, maçtan saatler önce stada giderek güvenlik görevlilerine tüm koltukları sildirdi. Aziz Yıldırım, taraftarlardan yerlerinde oturmalarını ve merdivenleri boş bırakmalarını istedi.

Fenerbahçe'nin dünkü Gaziantepspor maçından önce Şükrü Saracoğlu Stadı'nın tüm koltuklarında temizlik operasyonu yapıldı.

Bazı kombine kart sahiplerinin Başkan Aziz Yıldırım'a şikayetçi olması nedeniyle tüm stattaki koltuklar, güvenlik görevlileri tarafından maçtan saatler önce bezlerle temizlendi. 50 bin koltuğu tek tek silen görevliler, tribünleri pırıl pırıl yaptılar.

Temizleme operasyonunu, Başkan Yıldırım yönetici arkadaşları ile bizzat takip etti. Yıldırım'ın, görevlilere temizlikten sonra kontrol yapacağını söylediği de belirlendi. İddialara göre, seyircilerin şikayeti nedeniyle öfkelenen Başkan Aziz Yıldırım'ın tribünlerdeki güvenlik merdivenlerine oturulmasına sinirlendiği ve maçlarda özellikle maraton tribünündeki seyircilerin koltuklarına oturarak maç izlemelerini istediği ifade edildi.

Başkan Aziz Yıldırım, üst maratondaki ateşli seyircilerin yerlerine oturarak maçları izlemesini ve merdivenleri boş bırakmalarını sağlamak için böyel bir temizliğe kalkıştığı, "koltuklar pis, oturamıyoruz" bahanesini böylelikle ortadan kaldırdığı bildirildi.
Öte yandan statta sabahtan beri nöbet tutan özel güvenlik görevlileri, ellerine bez verilerek koltukları silmeleri istenince isyan da etti. Güvenlik görevlileri kendilerine değer verilmediği gerekçesi ile sitemde bulundular. Ekstra ücret isteyenler ise geri çevrildi.

Bu arada maraton üst tribünün en önündeki grubun, demirlerden locaların üzerine doğru sarkarak maç izlemelerini önlemek için de güvenlik elemanlarından barikat oluşturuldu.

Başkan Aziz Yıldırım karşılaşmadan önce maraton tribününü gezerken, hem taraftarlarla fotoğraf çektirdi, hem de maçı oturarak seyretmelerini rica etti. Özellikle locaların üzerindeki taraftarları fazla gürültü yapmamaları konusunda uyardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious