Aziz Yıldırım: ''Yabancı sayısı atrmalı''

  • Giriş : 27.05.2007 / 17:56:00
  • Güncelleme : 27.05.2007 / 18:01:20

Yıldırım, bazı üyelerin Ülker ile yapılan sponsorluk anlaşmasını eleştirmelerine sert cevaplar verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe Mali Genel Kurulu'nda üyelere hitaben bir konuşma yapan Başkan Aziz Yıldırım, bazı üyelerin Ülker ile yapılan sponsorluk anlaşmasını eleştirmelerine sert cevaplar verdi.
İki taraf için de önemli olan sponsorluk anlaşmaları yaptıklarını belirten Başkan Yıldırım, ''Sizin eleştirdiğiniz sponsorlarımız malesef bugün kulübümüze büyük katkılar sağlamaktadır. Basketbol erkek takımımız şampiyonluğa yürümektedir. Ayrıca Anadolu yakasında yapacağımız 12 bin kişilik spor salonunu da Ülker ile beraber yapacağız. Biz sponsorlarımızla ömür boyu anlaşmadık, bir kaç senelik anlaşmalar yaptık.'' dedi.

- ''TUNCAY VE ALEX'İN KALMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ'' -

Transferler hakkında da bilgi veren başkan Aziz Yıldırım, ''Transferler Fenerbahçe'nin bütçelerini aşmayacak şekilde olacak. Gidip bankalardan kredi alıp borçlanmak istemiyoruz. Ama biz her sene olduğu gibi bu sene de bir yıldız oyuncuyu takıma kazandıracağız. Tuncay ve Alex konusunda ise takımda kalmasını çok istiyoruz. Hafta içinde bu olaylarda açıklanacak.'' diye konuştu.

- ''YABANCI SAYISI ARTMALI'' -

Avrupa kupalarındaki hedeflerindende bahseden Yıldırım, ''Türkiye'nin bugünkü durumunu görerek, Avrupa'da başarılı olmak çok zor. Bunun sebebi maddi kısmını bir kenarda bırakıyorum, Avrupa'da oyuncu fiyatları katlamıştır. Ayrıca Avrupa kupalarında mücadele eden tüm takımlarda 15-20 yabancı oyuncu oynamaktadır. Yabancı kontenjanının kaldırılması şarttır. Federasyonla konuştuk ilk aldığımız izlenimler sıcak oldu.'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious