Aziz Yıldırım yönetimi başarısına baksın!

  • Giriş : 19.05.2006 / 00:00:00

Fenerbahçe'nin eski yöneticilerinden ve bir dönemin başkan adayı Orhan Keçeli, Aziz Yıldırım'ın görevi bırakacağını açıklamasını 'isabetli bir karar' olarak yorumladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Keçeli, Yıldırım'ın istifasının Fenerbahçe'yi daha iyiye götüreceğini de dile getirerek, "Yıldırım'dan sonra kimler aday olur bilemem ama. Adayları gördükten sonra ona göre desteğim olur. Bu işin ölçüsü başarıdır. 1972-1973 sezonunda Emin Cankurtaran'a (paranı al git dediler) Hayatta kazanacaksın. Kazanamazsan olmaz. Eğer başarılı olamıyorsan o zaman istifayı vereceksin" dedi.

Lafla peynir gemisinin yürüyemeceğini aktaran Orhan Keçeli, sözlerini şöyle sürdürdü;

"Her zaman neticeye bakacaksın. Fenerbahçeyi şampiyon yapacak, 2 kupayı aldıracak, Avrupa'da başarılı olacak bir yönetime ihtiyaç var. Bunları yap ondan sonra konuş. Öyle bina yapmak rutin işlerdir. Güreşte puan önce gelir ama sporda özellikle futbolda skor önemlidir. Puan skordan sonra gelir. Yok eteğimden çektiler, yok hakem vermedi gibi mazeretler ortaya koymak olmaz. Başarı bu işlerde temel unsurdur. Karnen geçerli mi ona bakılır. İkmale kaldın mı ayvayı yedin demektir."

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum'un yüzünün eskidiğini de ifade eden Keçeli, tebdili mekanda ferahlık bulunduğunu söyleyerek Daum'un gönderilmesi gerektiğine işaret etti.

Yerli her hocanın Fenerbahçe'yi kaldıramayacağını vurgulayan Keçeli, "Eğer yerli olacaksa Mustafa Denizli veya Fatih Terim olmalı. Bunların dışındakiler yükü kaldıramaz" şeklinde konuştu.

Keçeli, yeni yönetime gelecek kişinin farklı bir yoğurt yeme şekli olacağını da belirterek "Bekleyip göreceğiz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious