Aziz Yıldırım'dan, Toroğlu'na cevap

  • Giriş : 17.02.2007 / 00:00:00

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, eski hakem Erman Toroğlu'na ait bugün yayımlanmış olan yorum-haberle ilgili olarak, açıklamalarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başkan Aziz Yıldırım, Erman Toroğlu'nun Türk futboluna yeteri kadar zarar verdiğini iddia ederek, "Ama yaptığınız yanlışlıklardan dönmeniz de bir erdemdir. Lütfen bunu yapmaya çalışın, esprili, saygılı, beyefendi olmayı öğrenin." dedi.

Erman Toroğlu'nun taraflı ve mesnetsiz haberler yaptığını savunan açıklamasında Başkan Yıldırım, şunları dile getirdi:

"Bugün Hürriyet Gazetesi'nde Erman Toroğlu 'Spor çok uzun maratondur' başlığı altında beni hedef alan bir yazı yazmıştır. Toroğlu, gazetecilikte en önemli unsur doğru haber yazmaktır. Çünkü kamuoyu, güvendiği gazetelerden güvenilir haber alarak kendi düşüncelerini belirler. Ancak siz, hep yanlı, taraflı ve mesnetsiz haberler yapıyorsunuz. Örnek mi? Temlik koydurduğumu yazıp beni taraftarımıza şikayet ediyorsunuz. Diğer taraftan bunun yanlış olduğunu yine kendi sütunlarınızda yazıyor ama bir özür bile dilemiyorsunuz.

Şimdiki yazınız da başka alem. Türk sporuna neler verdiğinizi kamuoyu bu yazınızla ve bir daha iyice anlamıştır. Çünkü yazınızda siz, bana edilen küfürlerden zevk alan bir imaj çizmişsiniz. Evet bana Beşiktaş ve Galatasaray taraftarları küfür ediyorlar. Peki size tüm Türkiye'de neden küfür ediliyor acaba?

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda küfürün kalkması için tüm gücümle, taraftarlarımızla birlikte çalıştık ve sizin de ifadenizde olduğu gibi küfürün hiç olmadığı bir stat meydana getirdik. Ama bundan da mutlu olmadığınızı anlıyorum. Size bu statta küfür edilmiyorsa biliniz ki bu Aziz Yıldırım sayesindedir. Ama sizin düşünce dünyanızı 'Aziz Yıldırım kompleksi', ne yazık ki bunu bile anlayamayacak kadar çok kaplamış.

7 yıldır Aziz Yıldırım ve arkadaşlarının Fenerbahçe ve Türk sporu için yaptıkları ortadadır. Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu gibi bir stat. Şimdi size soruyorum. Siz Türk sporu için ne yaptınız? Spor programı yaptığınız her yerde Türk sporuna sadece argo kelime ve nifak tohumları sokmaya çalıştınız. Kendi hakem camianıza bile ihanet ettiniz. Çabuk ve kolay yoldan şöhret olma huyundan vazgeçmelisiniz.

Ben, sporcu değil spor adamıyım. Her zaman da alçak gönüllü ve yaptıklarıyla da övünmeyi sevmeyen bir yapıya sahibim. Siz bunları bilemezsiniz. Ayrıca size bir tavsiyem, Türk sporuna yeteri kadar zarar verdiniz. Ama yaptığınız yanlışlıklardan dönmeniz de bir erdemdir. Lütfen bunu yapmaya çalışın, esprili, saygılı, beyefendi olmayı öğrenin."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious