Aziz Yıldırım'dan Arda pazarlığı

Aziz Yıldırım'dan Arda pazarlığı.12697
  • Giriş : 24.06.2009 / 08:21:00

İstanbul, İstanbul olalı böyle buluşma görmedi. Üç büyük kulübün başkanları önceki gece bir araya geldi. Buluşmada bomba bir istek oldu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul, İstanbul olalı böyle buluşma görmedi. Üç büyük kulübün başkanları önceki gece Doğan Yayın Holding Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ´ın evsahibi olduğu gecede biraraya geldi.

Fanatik'in Genel yayın yönetmeni Necil Ülge'nin de o yemekteydi. İşte müthiş pazarlık.

Aziz Yıldırım: Arda'nın bonservisi için 15 milyon Euro veririm. Parayı da pazartesi günü hesabınıza peşin olarak yatırırım... Adnan Polat: Siz galiba benim Galatasaray'daki görevime devam etmemi hiç istemiyorsunuz

İstanbul, İstanbul olalı böyle buluşma görmedi. Üç büyük kulübün başkanları önceki gece Doğan Yayın Holding Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ'ın evsahibi olduğu gecede biraraya geldi. Mehmet Topuz ve Gökhan Zan transferlerinden sonra kamuoyunun aklından geçen 'Acaba araları açıldı mı?' sorusunun cevabını almak ise 30 saniye sürdü. Gece tam anlamıyla, 'Dostların buluşması' şeklinde geçti.

Ne gerginliği, tam bir dost buluşması gibiydiÜç başkan son derece samimi ve eğlenceli bir sohbete dalarken, geceye damgasını vuran konu hiç şüphesiz Aziz Yıldırım'ın, Adnan Polat'tan Arda Turan'ı istemesi oldu. Sarı-Kırmızılı genç yıldızın bonservisi için Galatasaray Başkanı'na 15 milyon Euro öneren Yıldırım, “Arda'yı verin pazartesi günü hesabınıza parayı peşin yatırayım” dedi. Polat'ın bu teklife yanıtı ise esprili oldu: “Aziz başkan sen benim artık başkanlık yapmamı istemiyorsun herhalde.” Arda'yı satmalarının söz konusu ve mümkün olmadığını belirten Polat, Aziz Yıldırım'a, “Sen bize Gökhan Gönül'ü sat başkan” talebinde bulundu. Sarı-Lacivertli ekibin başkanı buna karşılık, “Sen Arda'yı satabilirsen, ben de Gökhan'ı o da isterse veririm. Artık bunları aşmamız lazım. Büyük kulüpler arasında da futbolcular transfer olabilmeli, herkes de bunu anlayışla karşılamalı” diye konuştu.

Başkan Adnan Polat'a müthiş baskı! Geceye misafir olan isimlerden Vatan Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Mutlu, bu transfer pazarlığına, “Arda'yı Fenerbahçe'ye verirsen ben de Galatasaray forması giyerim” diyerek espiri katarken, bu teklifi Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök ve Doğan Yayın Holding Dergi Gurubu CEO'su Mehmet Y. Yılmaz'dan destek gördü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*