'Aziz Yıldırım'ı kararından vazgeçiremedik'

  • Giriş : 18.05.2006 / 00:00:00

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanlarından Şekip Mosturoğlu, Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım'ın görevi bırakma kararını, yönetim kurulu olarak üzüntüyle karşıladıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başkan Aziz Yıldırım'ın 8 yıldır büyük emek verdiğini ve kulübü aldığı noktadan ilerilere taşıdığını kaydeden Mosturoğlu, ''Aziz Yıldırım'ın bugüne kadar Fenerbahçe için verdiği kararların tümü, kulübün geçmişini geleceğini düşünen kararlardı. Bu kararı da o çerçevede aldığını düşünüyorum. Fenerbahçe taraftarı umutsuzluğa kapılmasın, bugün birlik beraberlik günüdür'' diye konuştu.

Mosturoğlu, önümüzdeki hafta başında yapacakları toplantıda yönetim kurulu olarak kendilerine bir yol haritası çizeceklerini kaydederek, ''Transfer çalışmaları ve diğer bütün rutin işlerin hepsi yürüyecek'' dedi.

Asbaşkan Mosturoğlu, Başkan Yıldırım'ı bu kararından vazgeçirmek için yönetim kurulu olarak ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Başkan Yıldırım'ın görevi bırakma konusunda kararlı olduğunu vurgulayan Şekip Mosturoğlu, ''Kararını dün akşam saatlerinde öğrendik. Bugün de Başkan bizi kulübe çağırdı ve düşüncelerini aktardı. Elimizden gelen gayreti göstererek vazgeçirmeye çalıştık ama çok kararlı. Binlerce faks ve maili başkanımıza okuduk, telefon açanlar var ama Başkan kararlı. Bugüne kadar verdiği tüm kararlar Fenerbahçe'nin hayrına oldu, bugünkü karar da böyle olur diye düşünüyorum'' şeklinde konuştu.

Taraftara, takımına sahip çıkma çağrısı yapan Mosturoğlu, ''Taraftarımız takımına ve kulübüne sahip olsun, bugün birlik beraberlik günü. İnşallah bir umut daha vardır. İnşallah başkan gözden geçirir ama çok kararlı bir şekilde ifade etti. Nasıl bugüne kadar kötü günde iyi günde sahaya çıktılarsa, bugün de taraftardan birlik beraberliklerini korumalarını istiyorum'' diye konuştu.

Şekip Mosturoğlu, daha önceden belirledikleri transfer politikası doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti. Teknik direktör adayı ile ilgili görüşmelerin de devam ettiğini ifade eden Asbaşkan Şekip Mosturoğlu, iç transferi tamamlamak üzere olduklarını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious