Aziz Yıldırım'ı kim şoka soktu?

Aziz Yıldırım'ı kim şoka soktu?.12697
  • Giriş : 22.12.2008 / 22:58:00

Tahir Kıran, kendi adını taşıyan resmi internet sitesinden Başkan Aziz Yıldırım'a tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

www.tahirkiran.com adlı siteden, 'Aziz Yıldırım'a yılbaşı hediyem var' başlıklı yazıyla seslenen Fenerbahçe'nin eski yönetim kurulu üyesi ve Futbol Federasyonu eski yöneticisi Tahir Kıran, Başkan Aziz Yıldırım'a daha önce yönelttiği sorulara cevap alamadığını, bu soruları sormaya da devam edeceğini dile getirdi.

'Sevgili Fenerbahçeli dostlarım' diyerek başladığı yazısında Başkan Aziz Yıldırım'a ağır suçlamalarda bulunan Kıran'ın yazısının ayrıntıları şöyle;

''Daha önce defalarca dile getirdiğim gibi, ben burada bir takım soruları sorarken ve ortaya mutlaka açıklanması gereken bir takım iddialar koyarken, Fenerbahçe eski Genel Kurulu üyesi olarak değil, bir Fenerbahçe sevdalısı ve sıkı bir taraftar olarak görüşlerimi dile getiriyorum. Amacım Fenerbahçe'mizin göz göre göre uçuruma sürüklenmesine engel olmak. Yaşananları, yapılanları, kimsenin söylemeye cesaret edemediği akla mantığa sığmayan olayları siz Fenerbahçe taraftarları ile korkusuzca paylaşmak.

Bu amaçla, aylardır Fenerbahçe'mizin kağıt üzerindeki Başkanı Sayın Aziz Yıldırım'a bir takım sorular soruyorum. Bu soruları sorarken de aslı olmayan hiçbir konuya değinmiyor, cevabını veremeyeceğim hiçbir soruyu da sormuyorum. Nitekim Sayın Aziz Yıldırım, bilet skandalını ortaya çıkarttığımda beni Fenerbahçe Resmi İnternet Sitesi'nden yalanladığında, belgeleri hemen ortaya koydum.

Sayın Aziz Yıldırım'ın, kendine ait villaları Fenerbahçe'ye sattığı ortaya çıktığından bu yana, bu skandal çeşitli yayın organlarında az da olsa yer aldı. Hiçbir yayın organı detay vermedi. Aziz Yıldırım ne söylediyse onu yazdı.

Şimdi ben de Sayın Aziz Yıldırım'a bu konu ile ilgili birkaç soru daha soracağım. Ama bu kez sorularıma yanıt alamazsam, 2 Ocak 2008 tarihinde kendisine yılbaşı hediyesi olarak cevaplarını bizzat kendim vereceğim.

Sayın Aziz Yıldırım;

1. Şu her fırsatta savunduğunuz muhteşem villalar, Başkanı olduğunuz Fenerbahçe Spor Kulübü'ne hangi firmadan satıldı?

2. Bu firmanın ortakları yoksa sizinle birlikte, Alaattin Yıldırım, Acar Yıldırım olabilir mi?

3. Başkanı bulunduğunuz Fenerbahçe Spor Kulübü, bu firmaya her villa için 500.000 USD ödemiş olabilir mi? Muhasebe kayıtlarında bu nasıl gözüküyor.

4. Peki, bu villaların satışı sırasında Devlete tapuda bu villalar ne kadardan gösterildi?

5. Aynı villalar Fenerbahçe yöneticisi Turan Özer'e ve Fenerbahçe TV Genel Yayın Yönetmeni İhsan Topaloğlu'na ne kadardan satıldı?

Gördüğünüz gibi, sorularım oldukça basit. Hepimiz heyecanla bu sorulara verilecek yanıtları bekliyoruz. Ama dediğim gibi eğer yanıtları bilmiyorsanız, ben yılbaşı hediyesi olarak bu soruların yanıtlarını, cevap anahtarlarıyla birlikte size vereceğim.

Öte yandan birkaç kelime de bu hafta liglerimizde yaşanan hakem hataları ile ilgili söylemezsem, kendimi Futbol camiasına karşı suçlu hissedeceğim.

Ben sıkı bir Fenerbahçe taraftarı olmanın yanı sıra, bir Futbol sevdalısı ve iyi bir Futbol izleyicisiyim. Sadece Fenerbahçe'yi, sadece Turkcell Süper Lig'deki maçları değil, alt liglerdeki maçları da takip ediyorum. Özellikle de memleketim Rize'nin maçlarını kaçırmamaya özen gösteriyorum. Malum Turkcell Süper Lig'de maçları birden fazla kamera ve onlarca basın mensubu takip ediyor. Ancak , buna rağmen, hafta geçmiyor ki hakem hatası yaşanmasın. Hakemler de insan ve elbette hata yapabilirler. Fakat yapılan hatalar skandal boyutuna ulaşınca, artık akla başka şeyler geliyor ister istemez. Ama bir de alt liglerde yaşanılan hatalar var ki insanın aklı mantığı almıyor. Bu hafta sonu oynanan Karşıyaka - Rizespor maçında da bana göre bir Futbol katliamı yaşandı. Karşılaşmanın Hakemi Bünyamin Gezer tam bir faciaydı. Verdiği tüm kararlar yanlı ve yanlıştı. Tüm takdir haklarını Karşıyaka'dan yana kullandı. Futbol oyun kurallarını hiçe sayarken, sahada Rizespor'u sindirmek için ne gerekiyorsa yaptı. Yardımcı hakemler de, orta hakemin bu başarısız yönetimine ayak uydurunca, adeta Rizespor 'un üç puanı gasp edildi. Rize'nin attığı gol nizamiydi ve bal gibi goldü. Televizyondan bu pozisyonu defalarca izledim ve üzüntümden kahır oldum. Bu pozisyona faul diyen, şapkadan tavşan değil penaltı çıkartan, Futbol katili bu hakemi, sizlere ve Allah'a havale ediyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*