Aziz Yıldırım'ın davası ertelendi

  • Giriş : 18.09.2007 / 15:23:00

Dava, belge ve kasetlerin toplanması amacıyla 6 Kasım 2007 tarihine ertelendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dava, Kadıköy Sulh Ceza Mahkemesi ve Üsküdar Asliye Hukuk Mahkemesi ile Fenerbahçe TV'den gelecek belge ve kasetlerin toplanması amacıyla 6 Kasım 2007 tarihine ertelendi.

Futbol Federasyonu adına davayı açan yönetim kurulu üyesi İbrahim Usta'nın avukatı Mustafa Asım Kahyaoğlu, Aziz Yıldırım'a karşı 1 YTL'lik sembolik bir tazminat davası açtıklarını ve amaçlarının haklılıklarını ortaya çıkarmak olduğunu ve sembolikte olsa suçun cezasız kalmamasını istediklerini söyledi.

Kahyaoğlu, federasyonla ilgili hukuka karşı yapılan açıklamaları, hak tecavüzlerini, kişilik haklarının cezasız kalmaması için bu davayı açtıklarının altını çizdi.

Aziz Yıldırım, 29.01.2006 tarihli konuşmasında, "Bu görev önce bizlere, kulüplere, federasyona ve onun da ötesinde devlete düşüyor. Bunu çözecek devlettir. Bu kadar pisliğe batılmış bir ortamda Futbol federasyonu bunun altından kalkamaz. Çünkü işin içinde onlar var. Onların olduğu yerde temizlik olmaz" demişti.

Kahyaoğlu ayrıca, Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç'un Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan Fortis Türkiye Kupası maçının ardından federasyon hakkında "hırsızlar" sözüyle ilgili olarak ayrı bir dava açtıklarını ifade etti.

Kahyaoğlu, konuyla ilgili ilk davanın 9 Ekim 2007 tarihinde Ankara 14. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görüleceğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious