Aziz Yıldırım'ın geri döneceğini düşünüyorum

  • Giriş : 19.05.2006 / 00:00:00

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Aziz Yıldırım'ın istifasından büyük üzüntü duyduğunu belirterek, Yıldırım'ın, geçmişte olduğu gibi kararından geri döneceğini düşündüğünü söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe'nin son haftalara kadar lider olduğunu ve hatta bir ara açık ara önde olduğunu belirten Atalay, "Galatasaray son haftada lider olmadan şampiyon oldu" dedi. Bu durumun Türkiye'nin alıştığı bir durum olmadığını söyleyen Atalay, sürpriz ve heyecanlarla dolu futbolun bunun için kitleleri peşinden sürüklediğini ifade etti. Atalay, "Galatasaray'ı tebrik ediyoruz. Fenerbahçe'nin şampiyon gibi muamele görmesini diliyoruz" diye konuştu. Atalay, önemli olanın Avrupa'da ve dünya arenasında başarılı olmak olduğunu da sözlerine ekledi.

Galatasaray'ın İstanbul Seyrantepe'de uzun süredir inşa etmek için gayret sarf ettiği stat ile ilgili soruya karşılık Atalay, Galatasaray'ın Seyrantepe macerasının gerçekleşmesi için birkaç kurumun bir araya getirilmesi gerektiğini söyledi. Ali Sami Yen Stadı'nın Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından Galatasaray'a 49 yıllığına kiralık verildiğini belirten Atalay, Ali Sami Yen Stadı'nın bulunduğu alanda stat yapabileceğini ancak şehir içinde olduğu için Galatasaray'ın başka bir alan aradığını söyledi.

Seyrantepe arazisinin Milli Emlak üzerinde olduğunu ifade eden Atalay, stadın yapılabilmesi için GSGM, Milli Emlak ve Toplu Konut İdaresi(TOKİ)'nin anlaşması gerektiğini vurguladı. Atalay, prensipte bütün kurumların anlaştığını, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da projeye destek verdiğini dile getirdi.

Atatürk Olimpiyat Stadı konusunda da konuşan Atalay, Galatasaray'ın geçen sezon Atatürk Olimpiyat Stadı'nda maçlarını oynamasının iyi olduğunu ve böylelikle stadın eksikliklerinin giderildiğini belirtti. Galatasaray'ın o yıl kötü bir sezon geçirdiğini ve o yılki başarısızlığını stada bağlamanın doğru bir yaklaşım olmadığını söyleyen Atalay, Ali Sami Yen Stadı'nın UEFA kriterlerine uygun olmadığını ve ciddi yatırım gerektirdiğini bu yüzden de Galatasaray'ın Atatürk Olimpiyat Stadı'nda maçlarını oynayacağını tahmin ettiğini ifade etti.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın istifasını da değerlendiren Mehmet Atalay, Aziz Yıldırım'ın istifasından büyük üzüntü duyduğunu ve Yıldırım'ın geçmişte olduğu gibi baskılarla kararını gözden geçireceğini ve geri döneceğini düşündüğünü dile getirdi. Atalay, "Gerçekten önemli bir başkan. Spor yönetiminin ufkunu açmıştır. İnanılmaz işler yapmıştır. Gelmiş geçmiş en başarılı başkanlardan biridir" dedi.

Atalay, Aziz Yıldırım'ın stat, amatör branşlar ve tesisler konusunda çok başarılı olduğunu belirterek, "Olimpiyatlara sporcu hazırlama bakımından en başarılı başkanlardan biridir. İnşallah en kısa zamanda kararını gözden geçirir ve Fenerbahçe'nin başına döner" diye konuştu.

Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe'yi 3 yıl içinde Avrupa Şampiyonu yapma sözü olduğunu hatırlatan Atalay, "Sözünü yerine getirmesini bekliyorum" dedi.

Aziz Yıldırım'ın Futbol takımlarının yabancı futbolcu sayısının Türkiye'de 8'e çıkarılması ve Avrupa kupalarında bu sınırın kaldırılması yönündeki teklifini değerlendiren Atalay, bu teklifin olabilir olduğunu ancak kararın özerk olan Futbol Federasyonu'nda olduğunu söyledi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious