'Aziz Yıldırım'la tartıştığımız doğru'

  • Giriş : 09.05.2007 / 00:00:00

Appiah, Aziz Yıldırım ile tartışmasını doğruladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçeli futbolcu Stephen Appiah, İngiltere'den Everton ve Middlesbrough gibi takımlardan teklif almasına rağmen F.Bahçe'den ayrılmayacağını belirterek, Denizlispor maçından sonra Başkan Aziz Yıldırım ile tartışmasını doğruladı.
Appiah ayrıca ligin bitimine 3 hafta kala şampiyon ilan edilmelerinin kendilerini rehavete sokmayacağını ifade ederek, ''Ayaklarımızın yere basması gerekiyor. Hala oynanacak ve kazanılacak maçlar var'' dedi.

Samandıra'daki tesislerde, antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ganalı futbolcu, Beşiktaş galibiyetinden sonra oluşan 5 puanlık farkın ardından taraftarların yaşadığı sevincin normal olduğunu, ancak kendilerinin yere sağlam basmaları gerektiğini söyledi.

Geçen yıl yaşadıklarını tecrübe olarak aldıklarını dile getiren Appiah, ''Herkes şampiyon olduğumuzu söylüyor, ama işte bu yüzden bütün oyuncular olarak, bilinçli bir şekilde ayaklarımız yere basmalı. Şampiyonluk, diğer maçları kazanmadan olmuyor, yoksa şu an kupayı bize verirlerdi, maçları oynamazdık'' diye konuştu.

-''İNŞALLAH HERKESİN SÖYLEDİĞİ GİBİ, ÖYLE OLUR''-

Appiah, ''Fenerbahçe cephesi Ali Sami Yen Stadı'nda şampiyonluk turu atmayı istiyor. Böyle bir şey olursa Fenerbahçe cephesinde büyük sevinç yaratacak. Sen ne düşünüyorsun'' şeklindeki soruya, önce Türkçe olarak, ''İnşallah'' yanıtını verirken, ardından ''İnşallah herkesin söylediği gibi, öyle olur'' dedi.

-AZİZ YILDIRIM İLE DİYALOĞU-

Appiah, 2-2 berabere kaldıkları Denizlispor maçından sonra soyunma odasında Aziz Yıldırım ile arasında geçen diyalogla ilgili, ''Maçtan sonra Aziz Yıldırım ile tartışmanız oldu mu'' şeklindeki soruya şöyle yanıt verdi: ''Bunlar çok normal şeyler. O maçta herkes galibiyet bekliyordu. 2-0'dan beraberlik olunca herkesin morali bozuldu, sinirler gerildi. Sadece başkan değil, bazı oyuncular arasında da bu tarz şeyler olabilir, çok normal. Artık geride kaldı, bu konuyu konuşmak istemiyorum.''

-''İZMİR'DEKİ ATMOSFER ÇOK FANTASTİK''-

Appiah, Trabzonspor maçını cezaları nedeniyle İzmir'de oynayacak olmalarının kendilerini olumsuz etkilemeyeceğini savunarak, ''Tabii ki Trabzonspor maçını Kadıköy'de oynamak güzel olurdu, ama İzmir'de 3 maç oynadım, oradaki atmosfer gerçekten çok fantastik, inanılmaz. Taraftar her yerde bizi destekliyor. Çok farklı olacağını düşünmüyorum'' şeklinde konuştu.

-''KONTRATIM VAR, HALA BURADAYIM''-

Sezon boyunca Fenerbahçe'den gideceği şeklinde haberler yayınlandığı hatırlatılarak, ''Şampiyonluk büyük ölçüde geldi. Gidecek misin, kalacak mısın, duyguların nedir'' diye sorulması üzerine Appiah, ''Bu konuda endişelenmeye gerek yok. Hala Fenerbahçe'de kontratım devam ediyor. Buradayım gördüğünüz gibi'' yanıtını verdi. Ganalı futbolcu, ''Juventus, Anelka'yı almak için çaba harcıyor. Sana da teklif yaptığını biliyoruz. Böyle bir buluşmaya hazır mısın'' sorusunu ise ''İnternet ve diğer basın kaynaklarında bu tarz haberleri ben de okuyorum, ama şu an ne söyleyeceğimi gerçekten bilmiyorum'' diye yanıtladı.

Appiah, kendisini Türkiye'ye gelmeye neyin ikna ettiği sorusunu da şöyle yanıtladı: 'Everton, Middlesbrough gibi bazı takımlardan da teklif aldım, ama ben Şampiyonlar Ligi'nde oynayan bir ekipte yer almak istiyordum. Bu nedenle burayı tercih ettim. En önemli sebep bu. Türkiye'ye gelmeden önce ben de bazı şeyleri bilmiyordum. 'Orada ne yapacağım' diye düşünüyordum. Buraya geldiğimde durumun farklı olduğunu gördüm. Diğer oyuncular ne düşünür, bilemem. Bu tür zorlukları seven bir insanım. Nerede olduğu önemli değil.''

Appiah, Beşiktaş maçında ağrıları olmasına rağmen oynamasıyla ilgili de ''Maç öncesinde doktorla konuşmuştum. Bir hafta dinlenmem gerektiğini söylemişti. Ağrılarım vardı, ama bu maçta hem mental, hem psikolojik olarak oynamak istedim ve oynayıp başarılı oldum'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious