Azize ve Servet çeyrek finalde

Azize ve Servet çeyrek finalde.14197
  • Giriş : 21.08.2008 / 08:31:00

29. Yaz Olimpiyat Oyunları'nın tekvando müsabakalarında 57 kiloda Azize Tanrıkulu ve 68 kiloda Servet Tazegül çeyrek finale yükseldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Oyunların ilk tur maçında bu sabah Malezyalı Teo Elanine karşısında oldukça rahat mücadele eden Tanrıkulu, maçı başından beri üstün götürdü. İlk raundu 2-0, ikinci raundu 3-4, son raundu da 3-0'lük puanlarla tamamlayan Tanrıkulu, aldığı ihtar sonucu 8 olan toplam puanından 1 puan düşüldü ve maçı 7-4 kazandı. Türk sporcu, çeyrek finalde ABD'li Diana Lopez ile karşılaşacak.

Diana Lopez, aynı zamanda Bahri Tanrıkulu'nun ilk turda karşılaşacağı ve Atina Olimpiyatları'nda finalde yenildiği Steven Lopez'in kız kardeşi.

Azize Tanrıkulu ise tekvandoda Türkiye'nin altın madalya umutlarından olan, Dünya ve Avrupa şampiyonluğu ile olimpiyat ikinciliği unvanlarına sahip Bahri Tanrıkulu'nun kız kardeşi. Bahri Tanrıkulu da kızkardeşine büyük destek verdi.

Tanrıkulu'nun sıkletinde 16 sporcu bulunuyor.

TAZEGÜL DE ÇEYREK FİNALDE

Erkekler 68 kiloda Servet Tazegül de ilk turda Kübalı Gessler Viera karşısında bir hayli zorlanmasına karşın galip gelmeyi başardı. Müsabakaya hızlı başlayan ve aldığı puanlarla ilk raundu 2-0 önde tamamlayan Tazegül, 2. raundda rakibinin kontraataklardan aldığı puanlarla 3-2 geriye düştü. Fakat rakibi, 2 ihtar nedeniyle 1 ceza puanı alınca bu raund 2-2 sonuçlandı. Tazegül, son raundda bir ara 3-2 yenik duruma düşmesine karşın, rakibinin suratına yaptığı 2 puanlık vuruşla yeniden öne geçti ve müsabakayı da 4-3 kazanmayı başardı.

Tazegül, çeyrek finalde Güney Koreli Son Taejin ile akşam seansında karşı karşıya gelecek.

Bu arada öğle seansında 68 kiloda Servet Tazegül, Kübalı rakibi Gessler Viera ile karşılaşacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*