Azmin böylesi...

Azmin böylesi....10551
  • Giriş : 24.10.2005 / 00:00:00

KOCAELI - Kocaeli Meslek ve Sanat Egitimi Kurslari (KO-MEK) Dilovasi Kurs Merkezi'nde bilgisayar egitimine baslayan Hatice Türmen'in azmi görenleri sasirtiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kocaeli'de 20 ayri yerde Meslek Edindirme Kurslari baslatildi. Kurslara büyük ilgi gösteriliyor. Bunun en güzel örnegi Dilovasi'nda yasaniyor. KO-MEK Dilovasi Kurs Merkezi'nde bilgisayar kursuna katilan dogustan isitme ve konusma özürlü Hatice Türmen, büyük bir azimle bilgisayar ögrenmeye çalisiyor. 25 yasindaki Türmen'e arkadasi Gökhan Dede ve bilgisayar ögretmeni Esengül Akpinar destek oluyor. Ögretmen Akpinar konuyu sözlü olarak anlatiyor, ardindan arkadasi Dede isaret diliyle Türmen'e aktariyor. Uygulama safhasi ise birlikte yapiliyor. Gökhan Dede arkadasinin azmini takdir ediyor, "Onun azmine hayran kaldim. Bu azimle bilgisayar kullanmayi ögrenecegine inaniyorum." diyor.

Bilgisayar ögretmeni Akpinar ise, baslangiçta onun bilgisayar ögrenmesinin çok zor oldugunu düsündügünü, ancak bu düsüncesinde yanildigini ilerleyen zamanda anladigini söylüyor. Akpinar, "Bu gayreti devam ettigi sürece bilgisayarin temel konularini rahatlikla ögrenebilecektir. Azmin karsisinda hiçbir sey duramaz. Yeter ki insan bir isi basaracagina inansin. Hatice'nin bu inanç ve azmi herkese örnek olmali." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious