Azra'nın en büyük sorunu

Azra'nın en büyük sorunu.13721
  • Giriş : 13.07.2008 / 23:33:00

Dünya güzeli Azra Akın en büyük sorununu çzömek için kolları sıvadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hollanda'da doğup büyüdüğü için Türkçe'yi aksanlı konuşan Azra Akın, bu sorunu çözmek için ders almaya başladığını söyledi. Dört dil bilen Azra, "Artık dublajımı da kendim yapmak istiyorum" dedi.

CNN TÜRK'te yayınlanan "Yaz Sohbetleri" programında Kürşat Başar'ın konuğu olan Azra Akın, oyunculukta kendisine engel oluşturan aksan sorununu çözmekte kararlı olduğunu söyledi. Hollanda'da doğup büyüyen ve ana dili Flemenkçe olan Akın, 2002'de Dünya Güzeli olmasının ardından Türkiye'de oyunculuk yapmaya başladı.

Akın'a aksanlı konuşması nedeniyle oynadığı sinema ve dizilerde dublaj yapılıyor. Diksiyon dersleri aldığını ve tane tane, yavaş bir şekilde konuşmaya çalıştığını söyleyen Akın, dört dil bilmesinden kaynaklanan bu problemi için, "Dublajımı da kendim yapmak istiyorum. Yurtdışında bu konu çok problem olmuyor, oyuncular aksanlı konuşabiliyor. Ama bir Türk karakteri oynadığınızda aksan olmamalı. Dört dil biliyorum, bununla da gurur duyuyorum. Ama çok iyi Türkçe konuşanlar, hatta dublaj yapanlar bile takılabiliyor. O yüzden çok takmamak lazım" diye konuştu.

Sevgilisi Kıvanç Tatlıtuğ ile hakkında çıkan haberler için "Çok fazla takmıyorum, düzeltme gereği duymuyorum" diyen Akın, çocuk yapma konusundaki kararsızlığını da şu sözlerle açıkladı: "Çocuk için hem çok geç olmasın, hem de yapacağım çok şey var diyorum."

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*