B. Clinton: Baba Bush, Hillary'ye yardım edecek

B. Clinton: Baba Bush, Hillary'ye yardım edecek.14106
  • Giriş : 18.12.2007 / 18:41:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 02:21:05

ABD’nin eski Başkanı Bill Clinton, eşi Hillary Clinton başkan seçilirse ilk işinin, eski başkanlardan George H. W. Bush’tan, şu anki başkan ve oğlu George Bush’un ABD’nin imajına verdiği zararı onarmak için yardımını istemek olacağ

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CNN'in haberine göre, Bill Clinton, Hillary Clinton'ı destekleyen bir seçmenin, eşinin başkan seçilmesi halinde bir numaralı önceliğinin ne olduğu sorusuna, “İlk yapmak istediği şey, eski başkanlardan George H. W. Bush'tan, şu anki başkan ve oğlu George Bush'un ABD'nin imajına verdiği zararı onarmak için yardımını istemek olacak” yanıtını verdi.

Bill Clinton, eşi Hillary'nin, kendisini, eski Başkan Bush ile çok sayıda kişiyi diğer ülkelere göndererek, ABD'nin yine iş dünyası ve işbirliğine açık olduğunu anlatmalarını isteyeceğini söyledi.

Bill Clinton, bunu yapmak için bir yasa çıkarmaya gerek olmadığının altını çizdi. Eski Başkan Bush tarafından, Bill Clinton'ın bu ilginç açıklamasına henüz bir yanıt gelmedi.

ABD'de 1992 başkanlık seçimlerinde rakip olan Clinton ve Baba Bush, son yıllarda samimiyetlerini ilerleterek, Katrina tayfunu kurbanlarına yardım sağlama çabaları gibi girişimlerle kamuoyu önünde birlikte görülmeye başlamışlardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious