Baba: 42 çocuk yaptığıma pişmanım

  • Giriş : 22.12.2006 / 00:00:00

Muş'ta 42 çocuk babası ve 4 eşi bulunan Nevzat Demir, aile planlamasına uyması için ikna edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sağlıklı Toplum Projesi Koordinatörü ve Muş Valisi İbrahim Özçimen'in eşi Nezahat Özçimen, merkeze bağlı Tabanlı köyünde ikamet eden 42 çocuklu aileyi ziyaret etti. Baba Nevzat Demir ve 4 eşi ile 42 çocuğuna Sağlıklı Toplum Projesi konusunda bilgi veren Özçimen, aile planlamasının önemine dikkati çekti.

Kalabalık bir ailede yaşanabilecek olumsuzlukları anlatan Özçimen'in ikna çabaları sonucunda Nevzat Demir ve eşleri artık çocuk yapmama konusunda razı edildi. Nevzat Demir, şimdiye kadar hep daha çok çocuk sahibi olma arzusunda olduğunu, ama aile planlaması konusunda bilgilendirildikten sonra bu kadar çok çocuk yapmaktan pişmanlık duyduğunu ifade etti.

“Akıl yeni geldi başıma” diyen Demir, bundan sonra tek yapabileceğinin çocuklarına aile planlamasına uymalarını tavsiye etmek olacağını ifade ederek, şöyle konuştu:

“Benim 4 hanım ve 42 çocuğum var. Keşke dört evlilik yapmasaydım. 42 çocuk ve 4 hanım çok fazladır. Pişmanım. Ben yaptım başkaları bunu yapmasın. Bugüne kadar kimse bizlere bu işin yanlış olduğunu söylemedi. Daha önce aile planlamasının önemi bana anlatılsaydı çok evlilik yapmaz ve bu kadar çok çocuk istemezdim.”

Nevzat Demir'in çocuklarından 14 yaşındaki Sevda Demir de kalabalık bir ailenin kendileri için büyük sıkıntı yarattığını söyledi. Çok fazla kardeşi olduğunu ifade eden Sevda Demir, “Bu nedenle babam bize fazla ilgi gösteremiyor. Okula gidemedim. Bu durum da beni üzüyor” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious