Baba Bush, McCain'e desteğini açıklayacak

Baba Bush, McCain'e desteğini açıklayacak.14055
  • Giriş : 17.02.2008 / 22:45:00
  • Güncelleme : 17.02.2008 / 23:48:47

Arizona Senatörü John McCain, bugün çok önemli bir destek daha alacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Amerika'da Cumhuriyetçi Parti'de adaylığını resmen de açıklamaya artık çok yakın olan Arizona Senatörü John McCain, bugün çok önemli bir destek daha alacak. ABD'nin 41'nci başkanı George H. Bush'un bugün Texas eyaletinin Houston şehrinde düzenlenecek törenle, John McCain'i destekleyeceğini açıklaması bekleniyor.

Destek, yol kazası yaşamak istemeyen John McCain'i özellikle Texas önseçimi öncesi büyük ölçüde rahatlatacak. "Bush ailesinin, McCain'in yanında olmasının resmi onayı" şeklinde yorumlanan desteğin, McCain'in genel seçim için kampanya bağış toplamasına büyük katkı yapacağı değerlendiriliyor.

Bush ailesinin John McCain'e duydukları genel hoşnutsuzluğu ilk aşan üyesi, Florida eski Valisi Jeb Bush olmuştu. Jeb Bush, partideki muhafazakarlara McCain'i destekleme çağrısı yaparken, Mike Huckabee'den de yarıştan çekilmesini istemişti. Başkan Bush da, hafta başında McCain'e övgüde bulunurken, parti tabanının seçilen aday kim olursa olsun desteklenmesi gerektiğini kaydetmişti.

Senatör John McCain ise, kampanya çalışmalarında parti içi ön yarıştan çok başkanlık seçimine yönelik konuşmalar yapıyor. McCain, Demokrat Partili potansiyel rakipleri Hillary Clinton ve Barack Obama'ya eleştirilerde bulunuyor.

Arizona Senatörü, uzun bir aradan sonra kampanyasına ara vererek, haftasonunu Arizona'daki evinde ailesi ile geçirdi. Yarıştan çekilmemek de direnen Mike Huckabee ise, Texas'ı kazanarak yarışın gidişatını yeniden yazacaklarını savunuyor. Öte yandan, John McCain, rakibinin kamudan seçim yardımı almayacağını deklare eden Barack Obama olması halinde kendisinin de aynı şekilde davranacağını söyledi. Amerikan başkanlık seçiminde, parti adaylarının kampanyalarına hazineden seçim yardımı yapılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious