Baba Çalık'ın 'sıkıntıdayım' mektubu Meclis gündeminde

Baba Çalık'ın 'sıkıntıdayım' mektubu Meclis gündeminde  .6830
  • Giriş : 21.02.2008 / 11:23:00

DSP İstanbul Milletvekili Süleyman Yağız, Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık'ın babası Mahmut Çalık'ın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yazdığı mektubu Meclis gündemine getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DSP'li Yağız, söz konusu mektupla ilgili olarak, Başbakan Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığına yazılı soru önergesi verdi. Yağız, önergesinde şöyle dedi:
'Mahmut Çalık'ın size ve ekonomiyle ilgili bakanlara gönderdiği mektubunda yer alan, ?Sıkıntıdayım. 2 bin işçimi ücretsiz izne çıkardım. 500 personelle çalışıyoruz. Tekstil sektöründeki sıkıntılar bu şekilde devam ederse, içimiz sızlayarak son elemanlarımızı da izine gönderip, tüm işletmelerimizi kapatmak zorunda kalacağız. Kapatmadan devam edersek, her ay 2 milyon dolar zarar ederiz. Gerek faiz oranlarının yüksekliği gerek döviz kurlarının düşük seyretmesi ve buna bağlı olarak kontrolsüz ithal iplik girişi bizleri çözümsüzlüğe itiyor. 68 yıllık sanayiciyim. Bunları ağlamak için değil, Türkiye için yazıyorum' sözlerinden, ülkemizde adı konulmamış bir ekonomik krizin yaşandığı anlamı çıkarılabilir mi?'

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious