Baba Gül'ün evi basın mensuplarının ilgi odağı oldu

Baba Gül'ün evi basın mensuplarının ilgi odağı oldu.29901
  • Giriş : 16.08.2007 / 23:28:00
  • Güncelleme : 16.08.2007 / 23:37:13

Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül’ün Kayseri’deki baba evi basın mensuplarının ilgi odağı oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gazetecilerle röportaj yapan Abdullah Gül’ün annesi Adeviye ve babası Ahmet Hamdi Gül, ileri yaşlarına rağmen bağ evlerine gelen basın mensuplarını ağırlamanın telaşını yaşıyorlar.

Anne Adeviye Gül son günlerde gelininin başörtülü olmasının bazı çevrelerce problem olarak gösterilmesine bir anlam veremediğini belirterek, şunları söyledi:

“Bizce böyle bir sorun yok. Çünkü baskı ile örtmüş değil. Kendi isteği ile vaktinde örtmüş. Baskı sonucu son zamanda örtmüş olmadığı için neden açsın ki? Başörtüsü sorun olacak bir şey değil. Yurt dışına gidiyor. Hiçbir baskı ile karşılaşmıyor. Bu tip sözler bizi üzüyor. Gereksiz bir baskı olduğuna inanıyorum.”

Oğlunun çok zor günlerden geçerek, sıkıntılar çekerek bu günlere geldiğini, cumhurbaşkanlığını da hak ettiğine inandığını belirten Adeviye Gül, şunları söyledi:

“Biz anne baba olarak çocuklarımızın başarılı olmasını arzu ederiz. Abdullah da çocukluğundan beri bizi hiç üzmedi. Uslu bir çocuktu. Ailenin sevilen çocuğu idi. İnsanların sevgisine saygı ile cevap verirdi. Zaten nasihatimiz de o yöndeydi. Oyuncakları severdi. Oyuncaklar alınırdı onlarla oynardı. Burada bağ evimizde de oynardı. Şimdiki çocuklar televizyon başından kalkmıyorlar. O burada bağda bahçede oynardı. Ben anne olarak cumhurbaşkanılığına layık biri olduğuna inanıyorum. Çok sıkıntı çekti. Kendi de güveniyor, biz de güveniyoruz, bu ağır görevi yapacağına inanıyoruz.”

BABA GÜL: OĞLUM İYİNİYETLİDİR, ÇALIŞKANDIR

Baba Ahmet Hamdi Gül, oğlunun herkesi kucaklayan bir Cumhurbaşkanı olacağından emin olduğunu belirterek, “Oğlum, küçüklüğünden beri kimseyi üzmeyen, iyi niyetli biridir. Her önemli karar arifesinde bize ‘şunu yapacağım’ der. Gül'ün babası.

Biz de ‘iyisini sen bilirsin’ der dua ederiz. Çocukluğundan beri bizi hiç üzmedi. Çalışkan bir çocuktu. Şimdi de millet için çalışıyor. Milletin de oğluma teveccüh göstermesinden gurur duyuyorum” diye konuştu.

Abdullah Gül’ün kardeşi Macit Gül de son günlerde bağ evinde çok sayıda basın mensubunu ağırladıklarını, ancak babasının yaşlı olması nedeniyle kendisini fazla yormak istemediklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious