Baba: 'İstifa et gel' Evlat: 'Olmaz baba az kaldı' (DRAM)

Baba: 'İstifa et gel' Evlat: 'Olmaz baba az kaldı' (DRAM).10665
  • Giriş : 09.10.2007 / 00:10:00
  • Güncelleme : 09.10.2007 / 00:18:28

Yıldırım, oğluna son konuşmalarında 'İstifa et gel' dedi, oğlu da 'Olmaz baba az kaldı' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şırnak'ta Namaz Dağı civarında mayına basması sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Tahsin Yıldırım'ın babası Namaz Yıldırım'ın, "Oğlumla dün telefonda konuştuk. 'İstifa et gel' dedim. 'Olmaz baba az kaldı' dedi" şeklindeki sözleri herkesi ağlattı.

Ağrı'nın Patnos ilçesinde görevli iken Şırnak'a giden Piyade Uzman Çavuş Tahsin Yıldırım'ın teröristlerin döşediği mayına basarak şehit olduğu haberi, Kars'ın Ortakapı Mahallesi Çay Sokak'ta bulunan baba ocağını yasa boğdu. 3 erkek kardeşin en büyüğü olan 30 yaşındaki Tahsin Yıldırım'ın babası Namaz Yıldırım, oğluyla son kez dün akşam telefonda görüştüklerini söyledi. Oğluna, "Artık yeter istifa et gel" dediğini, oğlunun ise, "Olmaz baba görev bitiyor az kaldı. 15 gün sonra geleceğim. Sabredin" şeklinde neşeyle cevap verdiğini belirten baba Yıldırım, "Devlet yetkilileri artık bu teröristlerin hakkından gelsin. Barzani'nin hakkından gelinmediği sürece bir şey düzelmez. Gene vatan sağolsun" diye konuştu.

Anne Kaytan Yıldırım'ın ağıtları ise herkesi derinden yaraladı. Şehit annesi fenalık geçirirken, yakınları haberi alır almaz başsağlığı için eve akın etti.
Şehit Tahsin Yıldırım'dan geriye eşi Zeynep'le çekildiği evlilik resimleri kalırken, şehidin amcasının oğlu Tuncay Yıldırım'ın da 1987 yılında şehit olduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious