Baba katiline ömür boyu hapis!

  • Giriş : 27.11.2007 / 14:08:00

ADANA’da kendisini uyuşturucudan kurtarmak isteyen babası 54 yaşındaki Reşit Bektaş’ı sokak ortasında bıçaklayarak öldürdüğü suçlamasıyla yargılanan 22 yaşındaki Hakan Bektaş ömür boyu hapis cezasına mahkum edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Adana Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde uyuşturucu madde kullandığı için bir süre tedavi gören ve istirahat için Karacaoğlan Mahallesi 10 sokaktaki evlerine gönderilen Hakan Bektaş, iddiaya göre, 17 Ocak 2006’da hastaneye gidip tedavisine devam etmesini isteyen babası Reşit Bektaş’ı sokak ortasında bıçaklayarak öldürdü.

Yakalanıp tutuklanan ve hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle Adana 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılan Bektaş’ın İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda yapılan muayenesinde akli dengesinin yerinde olduğu yönünde rapor geldi.

‘YAPMA OĞLUM’

Yaklaşık 2 yıldır yargılanan baba katili Bektaş, karar duruşmasında kullandığı uyuşturucunun etkisiyle babasını öldürdüğünü iddia etti. Bektaş, son savunmasında, “Babam benim hastaneye yatmamı ya da cezaevine düşmemi istiyordu. Benim cezaevinde çürümemi istediğini düşünüyordum. Ben cezaevine girdiğimde kendisi rahat ve iyi hayat yaşayacaktı. Bu düşüncelerle bakkaldan bıçağı alıp babamı öldürdüm” dedi. Baba katili Bektaş, daha önce mahkemede tam aksi ifade vermişti. Bu ifadesinde ise, “Uyuşturucu maddeyi bırakmaya çalışıyordum. Uyuşturucu kullanmadığım zaman babamı düşman olarak görüyordum. Uyuşturucu alsaydım belki babamı öldürmezdim. Uyuşturucu almadığım için babamı da düşman gördüğümden bakkala gidip bıçağı aldım. Babamın yanına gittim, bana ‘yapma oğlum’ dediğini hatırlıyorum. İki kere karnına bıçakla vurdum. Hastalığım şimdi geçtiği için pişmanım” demişti.

Mahkeme heyeti, baba katili Bektaş’ı önce ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına mahkum etti. Duruşmadaki iyi hali nedeniyle bu cezası ömür boyu hapis cezasına çevrildi.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious