Baba kız aynı karaciğeri paylaştı

  • Giriş : 08.12.2006 / 00:00:00

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Organ Nakil Merkezi'ndeki bir nakille 5 yaşındaki Fatma Betül Kabaağaç, babası Vedat Kabaağaç'ın (31) karaciğeriyle şifa buldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Uşaklı 11 yıllık evli ve 2 çocuk babası Vedat Kabaağaç, kızına 7 ay önce Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde karaciğer tömürüne bağlı karaciğer yetmezliği teşhisi konulduğunu belirtti.
Kabaağaç, "Doktorlarımız, kızımın iyileşmesi için tek çözümün organ naklinde olduğunu söyledi. Ege Üniversitesi'nin özellikle karaciğer nakli konusunda çok başarılı olduğunu öğrendik." dedi. Nakil için eşiyle birlikte gönüllü olduklarını belirten Kabaağaç, "Eşimin karaciğerinde yağlanma vardı. Bu sebeple kendisinden nakil yapılamadı. Ardından bana gerekli tetkikler yapıldı. Olumlu çıkınca nakle karar verildi." şeklinde konuştu.
Kızını sağlığına kavuşturduğu için çok mutlu olduğunu dile getiren baba Kabaağaç, "Bir baba için bundan daha güzel bir mutluluk olamaz. Şimdi tek isteğim, güzel kızımın bir an önce iyileşerek aramıza dönmesi." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious