'Baba' Müslüm Gürses krizi değerlendirdi

'Baba' Müslüm Gürses krizi değerlendirdi.10400
  • Giriş : 27.11.2008 / 11:52:00

"Üzerimize 'karabasan' gibi duran korsanlar bizi felaket derecesinde etkiledi"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Eskişehir'de konser veren sanatçı Müslüm Gürses, ekonomik krizin müzik sektörünü de olumsuz etkilediğini belirterek, "Üzerimizde 'karabasan' gibi duran korsanlar, bizi felaket derecesinde etkiledi. Adam ekmek harcamadan cebine bir ton haksız kazanç sağlayıp, indiragandi yapıyor. Korsanların da krizden olumsuz etkilenmesi dileğimizdir" dedi.

Eskişehir "222 Park" adlı eğlence merkezinde konser veren Gürses, konser öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kriz konusunda uzman olmadığını ifade eden Müslüm Gürses, "Kriz bizleri de etkiledi. Diğer sektörleri etkilediği gibi müzik sektörünü de etkiledi. İnşallah bu olumsuzluğa bir çare bulunur, dileğimiz budur. Kimse acı çekmesin. Ülkemiz cennet gibi. Dört mevsimi yaşıyoruz. Her şey var, taş ek taş yeşerir. İnsanlarımız bu olumsuzluktan umarız fazlasıyla etkilenmez" diye konuştu.

"KORSANLARA KARŞI MÜSPET MANADA BİR NETİCE ALINMIŞ DEĞİL"

Gürses, korsan kaset ve CD yapan kişileri üzerlerindeki 'karabasan'a benzeterek, şunları söyledi:

"Zaten bizim üzerimizde 'karabasan' gibi bu korsanlar, bizi felaket diyebileceğimiz derecede yıprattı. Yani gark etti. Önlemler alınıyor ama, yine de korsanlarla istenilen düzeyde müspet manada bir netice alınmış değil. Bekliyoruz, inşallah yeni caydırıcı yasalar çıkar, rahatlarız. Gidiş, hiç de iyi değil. Keşke, her şey adaletli bir şekilde yürüse. Adam emek harcamadan cebine bir ton haksız kazanç sağlayıp, indiragandi yapıyor. İnşallah bizi yönetenler, bu işe caydırıcı diyebileceğimiz bir çare bulabilirler. Adamlar hiç bir şey dinlemiyorlar ki. Onlarda vicdan yok, onlarda sadece cüzdan var. İnşallah, onlarda krizden etkilenir, dileğimiz o. "

Yılbaşında yurt dışında 3 -5 konser yapma ihtimali olduğunu açıklayan Müslüm Gürses, "Türkiye'de müzik yapılabilecek mekanlar da az diyebileceğimiz seviyede. Dileğimiz müzik ölmesin, yaşasın. Kötülükler olmasın, hep güzellik olsun. Her şeyde bir adalet duygusu görülsün. Şimdilik görünürde dizi projesi yok. Ama her an her şey olabilir. Güzel projeler olursa, tabii ki varım" ifadesini kullandı.

Bir gazetecinin meslekte 40. yılını geri de bıraktığını söylediği Müslüm Gürses, "Benim yaşım o kadar yok. 'Kırk yılı geride bıraktın' demeyin. Biraz daha insafa gelerek rakamları telaffuz edin. Şimdi gençler, yerimizi dolduracak ya da doldurmayacak diye bir duygu taşımıyoruz. Güzelliklere devam" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*