Baba ocağına 'şehit' döndü

  • Giriş : 20.07.2006 / 00:00:00

Antalya’daki helikopter kazasında şehit düşen polis memuru Osman Karadağ’ın cenazesi Isparta’daki evinde gözyaşları ve ağıtlarla karşılandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Antalya’da devriye görevi yaparken teknik bir arıza sonucu düşen helikopterde şehit olan polislerden 12 yıllık polis memuru Osman Karadağ’ın (34) cenazesi memleketi Isparta’ya getirildi. Babası ve kardeşlerinin gözyaşları ve ağıtlarıyla karşılanan şehit Karadağ’ın eşi Ayşegül Karadağ ise ağır üzüntüsü nedeniyle dünden buyana ilaçlarla teskin edilmeye çalışılıyor. Dün akşam saatlerinde kazayı duyarak oğlunun şehit düştüğünü öğrenen baba Süleyman Karadağ, konuşmakta güçlük çekerken geride kalan oğluna sarılarak acısını hafifletmeye çalıştı. Üç kardeşten en büyüğü olan Karadağ’ın kardeşlerinden Emine Çelik ise duyduğu üzüntüyle ağıtlar yaktı. "Bayramlarda bir gözüm yoldaydı. Hem ağlıyor hem gülüyordum. Ben şimdi kimin yolunu gözleyeceğim." diye ağlayan Çelik’i yakınları sakinleştirmeye çalıştı.

Ispartalı şehit Karadağ’ın geçtiğimiz hafta sonu memleketine uğrayarak çocukları 6 yaşındaki Hatice ve 7 yaşındaki Duygu’yu dedeleri Süleyman Karadağ’ın yanına bıraktığı öğrenildi.

Hemşire olan Karadağ’ın eşinin ise kendisiyle birlikte Antalya’ya döndüğünü söyleyen yakınları, şehidin 7 yıl önce de annesini kaybettiğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious