Baba- oğul çadırda zehirlenerek öldü

Baba- oğul çadırda zehirlenerek öldü.7697
  • Giriş : 12.04.2009 / 19:58:00

Eski muhtar Yaşar Çetinel ile vatani görevini yaparken izne gelen oğlu Hakan Çetinel, karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MUĞLA'nın Milas İlçesi'ne bağlı Kızılağaç Köyü kırsalında, gece yattıkları çadıra teneke içinde yaktıkları kömürü alıp, uyuyan eski muhtar Yaşar Çetinel ile vatani görevini yaparken izne gelen oğlu Hakan Çetinel, karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldü. Baba-oğlun cezaneleri gözyaşları arasında toprağa verildi

Milas"a bağlı Kızılağaç Köyü'nde 2 dönem muhtarlık yaptıktan sonra bu dönem aday olmayan 52 yaşındaki Yaşar Çetinel'in, Çanakkale'de vatani görevini yapmakta olan ve tezkeresine 20 gün kalan oğlu 21 yaşındaki Hakan Çetinel geçen perşembe günü köye izne geldi. Baba- oğul aynı gün Çomak Yaylası'na hayvanlarını götürdü, kalmak için de bir çadır kurdu. Gece dışarıda ateş yakıp ısınan ve yemek yapan baba ile oğlu, yatmadan önce, içine kömür koyup, yaktıkları eski bir gaz tenekesini de çadırın içine aldı.

Cuma sabahı Çetinel'in eşi 46 yaşındaki Emine Çetinel, oğlu ve eşinin cep telefonları cevap vermeyince merak edip 3 kilometre uzaklıktaki çadıra gitti. İçeri girdiğinde oğlu ve eşinin yataktaki cansız bedenleriyle karşılaştı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri ve jandarma, içinde kömür tenekesi buldukları çadırın her tarafının sıkıca kapalı olduğunu belirledi.

İzmir Adli Tıp Kurumu"nda yapılan otopsi sonucu kömürden çıkan karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldükleri belirlenen baba ile oğulunun cenazeleri, bugün ikindi namazından sonra Kızılağaç Köyü Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Sürekli gözyaşı döken Yaşar Çetinel'in eşi Emine Çetinel, “Eşim ve oğlum hayvanları yaylada otlatmak için gittikleri gün çadır kurmuşlardı. Gece dışarıda yaktıkları kömürü tenekeye koyarak ısınmak için çadıra almışlar. Çadırın her tarafını da sıkıca kapatmışlar” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*