Baba-oğul uyudu, kamyon dereye uçtu

  • Giriş : 08.06.2006 / 00:00:00

Bolu'da sabah saatlerinde aynı araçta bulunan baba ile oğlunun birlikte uyuması sonucu içinde bulundukları kamyon dereye uçtu. Baba ile oğul, kazayı yaralı atlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

51 KD 246 plakalı iplik yüklü kamyon önce bariyerlere çarptı. Ardından hızını alamayarak yaklaşık 100 metre aşağıda bulunan dereye uçtu. Tamamen hurdaya dönen araçta baba oğul sıkıştı.

Durumun bildirilmesi üzerine ambulans ve itfaiye ekipleri olay yerine hareket etti. Ekiplerin ilk müdahalesi sonucu Kudret Demiraslan kurtarıldı. Ancak babanın aracın arka kısmında bulunması nedeniyle bir türlü çıkarılamadı. Sabah 06:30 sıralarında meydana gelen kazada yaralı kurtarmak için tüm çabalar yetersiz kalınca itfaiye ekipleri kesicileri kullanmak zorunda kaldı. Parça parça kesilen araçta baba Asım Demiraslan yaklaşık 1.5 saat süren çalışmanın ardından güçlükle çıkartılabildi. Sedye ile dereden çıkarılan baba ekiplerin ortak çalışması ile otobana çıkartıldı. Burada ilk müdahalesi yapılan Asım Demiraslan, oğlu ile birlikte Bolu Köroğlu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Kaza anında babanın arka yatakta bulunması akıllara 16 yaşındaki bir çocuğun kamyonu kullanmış olabileceği ihtimalini getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious