Baba ve kızın kaderini THY birleştirdi

  • Giriş : 28.01.2007 / 00:00:00

Baba ve kızın kaderini "26 Ocak ve THY" birleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türk Hava Yolları'nda kabin amiri olarak görev yapan Ömür Günay(37), uçakta geçirdiği beyin kanaması sonrasında kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Günay'ın kendisi gibi THY'de görev yapan pilot babası da 26 Ocak 1974'te kaptanlığını yaptığı uçağın düşmesi sonucu hayatını kaybetmişti.
Günay, 21 Ocak'ta Helsinki-İstanbul seferini yapan TK-310 sefer sayılı uçakta geçirdiği beyin kanaması nedeniyle yere indikten sonra İnternational Hospital'a kaldırıldı. 26 Ocak tarihinde beyin fonksiyonlarının durduğu bildirilen Günay, dün akşam 22.30 sularında yaşamını yitirdi. Edinilen bilgiye göre, Günay'ın babası da "26 Ocak 1974"te kaptan pilotluğunu yaptığı uçağın düşmesi sonucu yaşamını yitirmişti.

THY'de kaptan pilot olarak çalışan Günay'ın babası İlhan Günaydın, kaptanlığını yaptığı THY'nin 'Van' adlı uçağıyla 26 Ocak tarihinde geçirdiği kaza sonucunda yaşamını yitirmişti. İzmir Cumaovası Havaalanı'nda pistten 100 metre uzakta bir araziye çakılan uçakta Günaydın'la birlikte 63 kişi daha ölmüştü. Dünya havacılık tarihine geçen bu kaza sonrası Günaydın'la birlikte 2 hostes ve 1 yardımcı pilot Edirne Kapı'da bulunan THY Şehitlik Mezarlığı'na defnedilmişti. Ömür Günay'ın naaşı da yarın kılınacak cenaze namazı sonrasında defnedilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious