Babacan, Nalbantyan ile görüştü

Babacan, Nalbantyan ile görüştü.12130
  • Giriş : 07.09.2008 / 08:30:00

Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Ermenistan Dışişleri Bakanı Nalbantyan ile 2.5 saat süren görüşmesinde Karabağ ve Gürcistan'ı konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Ermenistan'ın başkenti Erivan'da Ermenistan Dışişleri Bakanı Edward Nalbantyan ile görüşmesini tamamlamasının ardından, beraberindeki heyetle Türkiye'ye döndü.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e Ermenistan'daki temaslarında eşlik eden Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Gül'ün Erivan'dan ayrılmasının ardından, Ermenistan Dışişleri Bakanı Nalbantyan ile Ermenistan Dışişleri Bakanlığında yaklaşık 2 buçuk saat süren bir görüşme yaptı.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, ''olumlu ve yapıcı bir havada'' geçen görüşmede ''her iki tarafın hedefinin de ilişkilerde tam normalleşmeyi sağlamak olduğu tespit edildi.

Görüşmelerde bölgesel konular ve sorunların konuşulduğu belirtildi.

Ele alınan bölgesel konular ve sorunlar arasında, Kafkasya'daki durum, Gürcistan'daki son gelişmeler ve Yukarı Karabağ konuları yer aldı.

Birleşmiş Milletler'in New York'ta düzenlenecek Genel Kurul toplantısında iki ülkenin yeniden bir araya gelmesi üzerinde anlaşıldı.

Bakan Babacan, temaslarını tamamlamasının ardından beraberindeki heyetle birlikte Türkiye'ye döndü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*