Babacan 4 tarihi çeşmeden su içti

Babacan 4 tarihi çeşmeden su içti.10911
  • Giriş : 14.01.2009 / 22:13:00

İki günlük remi biz ziyaret için Kosova'da bulunan Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Kosova temasları ardından Bosna Hersek'e gitti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Dün başkenti Priştine'de Kosovalı üst düzey yetkililerle bir araya gelen Babacan, bugün de Türklerin çoğunlukta yaşadığı Prizren'e geldi. Bakan Babacan, burada Sultan Murat Türbesine gerçekleştirdiği ziyaretin ardından Mamuşa'da Bursa'nın Osmangazi Belediyesi tarafından yapılan Mamuşa Belediye binasının açılışını gerçekleştirdi.

Mamuşa temasları ardından 1999 yılından bu yana Kosova'da KFOR barış gücü bünyesi altında görev yapan Kosova Türk Taburu Görev Kuvvet Komutanlığı'nı ziyaret eden Babacan, Çevre ve Alan Planlama Bakanı Mahir Yağcılar'ın verdiği öğlen yemeğine katıldı.

Verilen yemek ardından Babacan Prizren'i gezdi. Babacan, iki yıldır onarımı süren Osmanlı'dan kalma tarihi Sinan Paşa camisinde çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ardından Prizren'in meşhur dört çeşmesinden su içti.

Babacan'ı Prizren sokaklarında gezerken gören Kosovalılar Babacan'a yoğun ilgi gösterdiler. Babacan Prizren sokaklarında turlarken gördüğü Alman barış gücü askerleriyle sohbet etti. Daha sonra Kosova Demokratik Türk Partisi-KDTP merkez binasınına giden Babacan, buradaki temasları ardından Prizren Belediye Başkanı Ramadan Muya ile bir araya geldi.

Görüşmeler ardından her iki lider Kosova ile Türkiye arasındaki sıkı ilişkilerden bahsettiler. Babacan daha sonra Priştine'ye hareket ederek oradan da Bosna Hersek'e gitti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*