Babacan AB turuna çıkıyor

  • Giriş : 09.10.2006 / 00:00:00

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan yarın, İspanya, Belçika ve Almanya'yı kapsayacak Avrupa Birliği (AB) turuna çıkıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


11 Ekim Çarşamba günü sabah İspanyol işadamları ile görüşmesi beklenen Babacan, aynı gün İspanya Dışişleri Bakanı Miguel Angel Moratinos, Başbakan İkinci Yardımcısı ve Ekonomi-Maliye Bakanı Pedro Solbes ile bir araya gelecek.

İspanya'da, Avrupa Birliği'nden sorumlu Devlet Sekreteri Alberto Navorro Gonzales ile bir çalışma yemeğine katılacak olan Babacan, aynı gün Brüksel'e geçecek.

BRÜKSEL'DEKİ GÖRÜŞMELER

Brüksel temasları çerçevesinde, 12 Ekim Perşembe günü “Avrupa'nın Dostları” konulu bir yuvarlak masa toplantısına katılacak olan Babacan, Adalet ve İçişlerinden sorumlu AB Komiseri Franco Frattini ile bir araya gelecek.

Babacan aynı gün Brüksel'de, Bilim ve Araştırmadan sorumlu AB Komiseri Janez Potocnik ve Komisyonun Tarım ve Kırsal Kalkınmadan sorumlu üyesi Mariann Fischer-Boel ile de ayrı ayrı görüşecek.

ALMANYA TEMASLARI

Ali Babacan, 13 Ekim Cuma günü Almanya'ya geçerek, Almanya'nın ekonomi ve AB ile ilişkilerden sorumlu yetkilileriyle bir araya gelecek.

Berlin'de cuma sabahı, Almanya'nın Avrupa işlerinden sorumlu Devlet Bakanı Günter Gloser ile görüşecek olan Babacan, ardından da Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier ile bir araya gelecek. Öğleden sonra Almanya Federal Ekonomi ve Teknoloji Bakanı Michael Glos ile görüşecek olan Babacan, daha sonra Frankfurt'a geçerek görüşmelerde bulunacak.

Babacan'ın, Almanya'daki temaslarının ardından Türkiye'ye dönmesi bekleniyor.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious