Babacan: 'AB'den beklentimiz terörle mücadeleye destek'

Babacan: 'AB'den beklentimiz terörle mücadeleye destek'.10301
  • Giriş : 20.11.2007 / 15:57:00

Türkiye-AB Troykası'na katılmak için Brüksel'e gelen Bakan Babacan, gazetecilere konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Olli Rehn ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan bir basın toplantısı düzenliyor. Babacan, Fasılların tümünün açılması ve fasıllar arasında ayrım yapılmaması konusunda taleplerini iletti.

AB'nin İlerlemeden Sorumlu Koordinatörü Olli Rehn ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan bir basın toplantısı düzenliyor. Babacan, Fasılların tümünün açılması ve fasıllar arasında ayrım yapılmaması konusunda taleplerini iletti.

"PKK ile mücadele de Türkiye destek verilmesi konusu teyid edildi." diyen Babacan, KKTC'ye izalasyonların kalkması için ABD'den gerekeni yapmasını istediklerini söyledi.

Ortadoğu'nun istikrarı konusunda Türkiye ile ortak çıkarlarının olduğunu ifade eden Olli Rehn ise terör örgütü ile mücadelede, "AB Türkiye'nin vatandaşlarını koruma hakkını tanımaktadır" dedi.

Rehn, Türkiye ile müzakerelerde iki başlığın Aralık sonuna kadar açılacağı görüşündeyiz.

AB Dönem Başkanı da Türkiye ile süreci muhafaza etmeye çalıştıklarını söyledi.

Türkiye'nin sınır ötesine operasyon yapması gereklimi şeklinde bir soruya cevap veren Ali Babacan, "Türkiye terörizmle mücadelede karalıdır. Bunun belli argümanları vardır. Bu konuda her türlü yöntemi zamanı ve zemini geldiğinde kullanacağız. Irak yönetiminden terörle mücadelede destek göremiyoruz. Biz atacağımız her adımda uluslararası toplumdan destek belkliyoruz" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious