Babacan büyükelçileri topluyor

Babacan büyükelçileri topluyor.12130
  • Giriş : 14.07.2008 / 22:18:00

Dışişleri Bakanı Ali Babacan, yarın yurt dışında görev yapan 150'ye yakın Türk Büyükelçisi ile Ankara'da buluşuyor. Gündem ise Türk dış politika gündemi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Paris'teki Akdeniz için Birlik Zirvesine katılan Dışişleri Bakanı Ali Babacan, yarın yurt dışında görev yapan Türk Büyükelçileriyle Ankara'da bir araya geliyor. 150'ye yakın büyükelçinin davet edildiği toplantılarda Türkiye'nin dış politika gündemi değerlendirilecek.

Ankara'ya gelen Büyükelçi ve Daimi Temsilciler, yarın sabahı ilk olarak Anıtkabir'e giderek saygı duruşunda bulunacak. Bunun ardından Bilkent Oteli Konferans Merkezi'nde 'Büyükelçiler Konferansı' gerçekleştirilecek.
Büyükelçiler, öğleden sonra akşam geç saatlere kadar Dışişleri Bakanlığı'nda toplantılara katılacak. Toplantıların ardından da Babacan'ın ev sahipliğinde bir çalışma yemeği düzenlenecek.

Toplantılarda Türk dış politikasını ilgilendiren temel konularda kısa ve orta vadede izlenmesi gereken hareket tarzına ilişkin seçeneklerin ortaya çıkarılmasının hedeflendiği belirtiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*