Babacan Çıkrıkçılar Yokuşu'nda alışverişte

Babacan Çıkrıkçılar Yokuşu'nda alışverişte.12130
  • Giriş : 06.06.2009 / 16:49:00

Bakan Ali Babacan, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve sivil toplum örgütü başkanları, Kriz Varsa Çare de Var kampanyasıyla ilgili toplantı sonrası, Çıkrıkçılar Yokuşu'nda alışveriş yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve sivil toplum örgütü başkanları, ''Kriz Varsa Çare de Var'' kampanyasıyla ilgili toplantı sonrası, Çıkrıkçılar Yokuşu'nda alışveriş yaptı.
Bakan Babacan, çarşı esnafıyla sohbet etti, ikram edilen meyveleri yedi.

Babacan, alışveriş yaparken pazarlık sonucu 10 liraya sofra bezi aldı. Hisarcıklıoğlu ise sofra bezini 15 liradan satın aldı. Bir gazetecinin, ''Size daha fazla indirim yapmışlar'' şeklindeki sözleri üzerine de Babacan, ''ben daha ekonomik olanı seçtim'' dedi.

Bakan Babacan ayrıca, 20 liralık büyük beden gömleği 10 liraya, 35 liralık battaniyeyi de 20 liraya satın aldı. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu da sofra bezinin yanı sıra bir battaniye aldı.

Dükkanlar arasında gezinirken bir simitçiyle karşılaşan Babacan, bir süre sohbet etti ve ondan da simit satın aldı. Bakan Babacan, daha önce dedesine ait dükkanı da ziyaret etti.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, çarşıyı dolaşmasının ardından yaptığı kısa değerlendirmede, ekonomik çarkların sağlıklı bir şekilde dönebilmesi için güven faktörünün güçlenmesi gerektiğini söyledi.

Alışveriş ve yatırımların sürmesinin ekonomik çarklar açısından önemli olduğunu belirten Babacan, güven için öncelikle makro ekonomik dengeleri korumak ve sektörel tedbirleri uygulamak gerektiğini kaydetti.

Toplumsal olarak birlikte mücadele edilmesi halinde, bu krizin üstesinden gelinebileceğini ifade eden Babacan, Hükümet olarak da, bu krizi aşmak için ellerinden ne geliyorsa yapacaklarını söyledi.

Türkiye'de, son bir kaç ayda ekonomide bir canlanma ve hareketlenme sinyallerinin görüldüğünü vurgulayan Babacan, ancak ''işler iyi gitmeye başladı'' demek için henüz erken olduğunu, bunun için sinyallerin bir süre daha izlenmesi gerektiğini ifade etti.

Esnafla bugün yaptığı görüşmelerde, pazarda bir hareketlenme olduğu bilgisini aldıklarını anlatan Babacan, bu durumun da kendilerini ümitlendirdiğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*