Babacan: Kaza ile elimize bilgi ulaşmadı

Babacan: Kaza ile elimize bilgi ulaşmadı.13185
  • Giriş : 25.02.2009 / 13:27:00

Dışişleri Bakanı Ali Babacan basın mensuplaırnın sorularını yanıtladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Amsterdam'daki uçak kazasına ilişkin henüz resmi bir bilginin kendilerine ulaşmadığını belirterek, "Şuana kadar gelen bilgiler bir patlama ve infilak olmadığı, düz bir araziye iniş yaptığı yönünde" dedi.

DEİK Türk Amerikan İş Konseyi'nin Çırağan Sarayı'nda onuruna düzenlediği çalışma yemeğine katılan Dışişleri Bakanı Ali Babacan basın mensuplaırnın sorularını yanıtladı.

Bakan Babacan, Amsterdam'daki uçak kazası ile ilgili olarak Ulaştırma Bakanlığı ve Türk Hava Yolları'ndaki birimlerin çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, "Aynı zamanda Hollanda'daki Büyükelçiliğimizden ve Rotterdam'daki Başkonsolosluğumuzdan birer ekibi hemen olay yerine gönderdik.

Şuana kadar gelen bilgiler bir patlama ve infilak
olmadığı, düz bir araziye iniş yaptığı yönünde. Fakat bu bilgilerin hiçbiri resmi değil. Umarız ki en az zararla, en az sıkıntıyla bunu atlatırız" diye konuştu.

Babacan, can kaybı ile ilgili kendilerine ulaşan bir bilgi olup olmadığı sorusuna ise "Şuana kadar bize ulaşan resmi bir bilgi yok. Hollanda Bakanı ve Türk Bakanlarımız konunun üzerinde çalışıyor" şeklinde yanıt verirken, uçağın neden zorunlu iniş yaptığı konusunda ise henüz bir bilgi olmadığını açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*