Babacan ÖTV'de son kararı açıklıyor

Babacan ÖTV'de son kararı açıklıyor.7926
  • Giriş : 15.06.2009 / 10:00:00
  • Güncelleme : 15.06.2009 / 10:22:24

Babacan, düzenlediği basın toplantısında, mali sektörle ilgili açıklamalarda bulunacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, düzenlediği basın toplantısında, kredi kullanımı ve kredi kartları ile ilgili düzenlemeler hakkında açıklamalarda bulunuyor.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, 31 Mayıs 2009 tarihi itibariyle ödeme ihtarı çekilmiş, icra takibi başlamış ya da banka tarafından takibe uğramış kredi kartı borçları için yeni bir ödeme planı uygulanacağını bildirdi.

Babacan'ın konuşmasının satır başları şöyle:

- Bildiğiniz gibi yurtiçinden döviz cinsi ve döviz endeksli kredide yürürlükte bulunan mevzuat, firma ve gerçek kişiler bakımından üç farklı uygulamayı ön görüyor. Bu düzenlemede döviz geliri olan firmalar yurt içi bankacılık sisteminden döviz cinsi ve dövize endeksli kredi
 kullanabilmektedir.

- Tüketiciler yurt içi bankacılık sisteminden döviz cinsi kredi kullanamamakta ancak dövize endeksli kredi kullanmaktadır.

- Döviz geliri olsun yada olmasın tüm firmalar yurt dışından döviz cinsinden kredi temin edebilmektedirler.

Babacan'ın açıklamalarında bugün sona erecek olan ÖTV ve KDV indirimi ile ilgili son gelişmeler ve kredi kartları ile ilgili yeni düzenlemeler hakkında bilgi vermesi de bekleniyor.

Toplantıya, Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Ersin Özince, Hazine Müsteşarı İbrahim Çanakcı ile Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz da katılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*