Babacan'dan Azerbaycan açıklaması

Babacan'dan Azerbaycan açıklaması.8957
  • Giriş : 20.04.2009 / 09:34:00

Dışişleri Bakanlığı kamuoyunda son günlerde Azerbaycan hakkında çıkan haberlerle ilgili açıklama yaptı. İşte o açıklama...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan ile ilişkilerin her düzeyde yakın bir şekilde sürdürüldüğünü bildirdi.
Dışişleri Bakanı Ali Babacan'ın 16 Nisan 2009'da KEİ Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısı vesilesiyle bulunduğu Erivan'da, Azerbaycan Dışişleri Bakan Yardımcısı Memedguliyev'le yararlı ve dostane bir görüşme yaptığı ifade edilerek, bazı basın yayın organlarında çıkan haberler yalanlandı.

Azerbaycan'la ilişkilerin her düzeyde yakın bir şekilde sürdürüldüğü ifade edilen yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"(19 Nisan 2009) bazı basın organlarımızda Sayın Bakan'ın Erivan'da Azerbaycan Dışişleri Bakan Yardımcısı Memedguliyev'le temasına dair asılsız hususlara yer veren haberlerin yayımlandığı görülmüştür.

Esasında Azerbaycan yerel basınında dün yayımlanan söz konusu haber üzerine bakanlığımızca aynı gün basın organlarımız bilgilendirilerek, haberde öne sürülen hususların 'tamamen hayal ürünü olduğu ve ciddiye alınmaması gerektiği' bildirilmişti.

Türkiye ve Azerbaycan arasında yakın ve tarihi dostluk ve kardeşlik ilişkileri vardır. Son zamanlarda, Türkiye ve Azerbaycan ilişkilerine dair mesnetsiz haberlere rastlanmakta olup, bu tür haberler, her iki ülke kamuoyunda yanlış izlenimler yaratmaktadır. Haberlerin mutlaka resmi ve sağlam kaynakların açıklamalarına dayandırılması önem taşımaktadır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*