Babacan'dan Ermenistan atağı

Babacan'dan Ermenistan atağı.12130
  • Giriş : 07.02.2009 / 17:48:00

Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Ermenistan Devlet Başkanı Serj Sarkisyan ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Eduard Nalbantyan ile görüştü. Ele alınan konuları Dışişleri açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Burak Özügergin, bu konuda Türk gazetecilere yaptığı açıklamada, Bakan Babacan'ın dün akşam ve bu sabah olmak üzere iki kez Nalbantyan ile görüştüğünü belirterek, şunları kaydetti:

''Daha sonra Ermenistan Devlet Başkanı Sarkisyan'a da bir nezaket ziyaretinde bulundu. Görüşmeler olumlu bir havada cereyan etti. Yapıcı ve faydalı oldu. Biliyorsunuz tüm bu görüşmeler sürecinin amacı Türkiye'yle Ermenistan arasındaki ilişkilerin normalizasyonunu sağlamaktır. Bu açıdan bakıldığında bu görüşmelerin sürece katkıda bulunduğunu söyleyebiliriz. Önümüzdeki dönemde de normalizasyon amacını taşıyan bu görüşmeler sürecektir. Henüz bir tarih belirlenmemiştir, ancak görüşmelerin devam etmesini ön görüyoruz.''

Bakan Babacan'ın, Münih Güvenlik Konferansı çerçevesinde ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile de görüşerek, kendisini seçim zaferinden ve yeni görevinden dolayı tebrik ettiğini söyleyen Özügergin, dünyanın dört bir yanında her iki ülkeyi de ilgilendiren konuların bulunduğunu, Babacan'ın da ABD ile her zaman birlikte çalışmaya hazır olduklarını ifade ettiğini belirtti.

Özügergin, Babacan'ın ayrıca Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier ve Finlandiya ve Estonya dışişleri bakanlarıyla görüştüğünü ve bugün Münih Güvenlik Konferansı'nda düzenlenecek bir panelde konuşacağını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*