Babacan'dan muhalefete bilgi

Babacan'dan muhalefete bilgi .10301
  • Giriş : 13.11.2007 / 10:50:00

Hükümet, muhalefetin, "ABD ziyareti kapalı kapılar ardında yapıldı. Görüşmede kimse bulunmadı" eleştirilerine yanıt verecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hükümet, muhalefetin, "ABD ziyareti kapalı kapılar ardında yapıldı. Görüşmede kimse bulunmadı" eleştirilerine yanıt vermek için Dışişleri Bakanı Ali Babacan'ın muhalefet liderlerini bilgilendirmesini kararlaştırdı. Babacan, ABD ziyaretinde Başbakan Erdoğan'ın Başkan Bush'a ilettiklerini ve geziden elde edilen kazanımları muhalefete anlatacak. Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek de, Bakanlar Kurulu toplantısından sonra yaptığı açıklamada terörle mücadelenin operasyonel boyutu dikkate alındığında, her yönüyle kamuoyuyla paylaşılabilme imkânı bulunmadığını belirtti.

PAYLAŞMA İMKÂNIMIZ YOK
 
Çiçek, "Birçok şeyi yapıyoruz ama bunu kamuoyuyla paylaşma imkânımız yok. Biz bu işten netice almak istiyorsak kapalı tutmamız gerekir. Bu da işin doğasında vardır. Türkiye kendi yönünden alması gereken tedbirleri almaya devam ediyor" dedi. Çiçek, PKK tarafından kaçırıldıktan sonra serbest bırakılan 8 askerin tutuklanmasıyla ilgili soruları, "Yargılama süreci devam ediyor, tutuklama var. Bu konuda açıklama gerekiyorsa Genelkurmay Başkanı'nın kendisi takdir eder. Benim açıklama yapmam hukuken doğru değil" diyerek yanıtlamaktan kaçındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious