Babacan'ın şehit kuzeninin cenazesindeki zirvedekiler!

Babacan'ın şehit kuzeninin cenazesindeki zirvedekiler!.10458
  • Giriş : 19.09.2007 / 20:00:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 23:41:56

Ali Babacan'ın kuzeni Jandarma Er Erkut Babacan (21) cenazesi devletin zirvesini bir araya getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

PKK'lı teröristlerce Bitlis'in Çeltikli Jandarma Karakolu'nda şehit edilen Dışişleri Bakanı Ali Babacan'ın kuzeni Jandarma Er Erkut Babacan (21) cenazesi devletin zirvesini bir araya getirdi.
Şehit er Babacan, Kocatepe Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Ankara'da toprağa verildi.

Şehit erin cenaze törenine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Genelkurmay Başkanı ve komutanlar katıldı.

KOMUTANLAR TAM KADRO

Cenazede Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Muzaffer Metin Ataç, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, 1. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Koçman, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız, 3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Necdet Özel ve Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ergin Saygun hazır bulundu.

Uzun süredir ilk kez tüm komutanların bu kadar geniş bir katılımla şehit cenazesinde hazır bulunmasının sırrı ise iade-i ziyaret için Ankara'da bulunmaları.

Ordu komutanları geçen hafta kendilerini ziyaret eden Genelkurmay Başkanı'na iade-i ziyaret için Ankara'da bulunuyorlar.

GÜL'ÜN İLK ŞEHİT CENAZESİ

İlk yurt içi gezini Güneydoğu'ya yapan Gül, göreve geldikten sonra ilk kez bir şehit cenazesine katıldı.
Ancak cenaze törenine Ali Babacan katılamadı. Babacan cenaze yapıldığı sıralarda BM toplantısına katılmak üzere Chicago uçağındaydı.

Cenazeye hükümetten ise İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Devlet Bakanı Zafer Çağlayan ve Sağlık Bakanı recep Akdağ katıldı. Cenazede CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kaan Köksal'ın çelenkleri de dikkati çekti.
Cenaze için Kocatepe Camii çevresinde geniş

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious