Babacan'ın yanıtlayamadığı soru

Babacan'ın yanıtlayamadığı soru.10458
  • Giriş : 05.11.2007 / 12:55:00
  • Güncelleme : 05.11.2007 / 12:06:25

Bakan Babacan"a sorulan bir soru cevapsız kaldı. O soru neydi?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Genişletişmiş Irak"a komşu ülkeler toplantısı sonunda Bakan Babacan"ın düzenlediği ortak basın toplantısında, Babacan"a sorulan bir soru cevapsız kaldı. O soru neydi?

Lale Şıvgın'ın Tercüman'daki köşe yazısı

Genişletilmiş Irak"a komşu ülkeler toplantısı daha başlamadan, sabahın erken saatlerinde Çırağan Sarayı"nda Irak Hükümet Sözcüsü Ali Dabbagh ile görüştük.

Dabbagh, Türkiye"nin PKK"ya ilişkin beklentileriyle ilgili sorum üzerine, “Bu kez somut öneri paketiyle geldiklerini” söyledi. Ancak ilerleyen saatler Dabbagh"ın sabahki sözlerini tekzip eder nitelikteydi. Çünkü ortada yeni ve somut öneri yoktu.

Akşam saatlerinde açıklanan “tedbirler” daha önce Ankara"yı ziyaret eden Iraklı heyetlerin sunduğu önerilerden farklı değildi. Dahası, Türkiye"nin tahammülünün kalmadığı bir noktada hala cek-cak ile biten cümleler çok da anlamlı değildi.

Genişletişmiş Irak"a komşu ülkeler toplantısının sonunda Dışişleri Bakanı Ali Babacan"ın Irak Başbakanı Maliki ile birlikte düzenlediği ortak basın toplantısında, Babacan"a sorulan bir soru cevapsız kaldı. O soru şuydu:

Irak"ın PKK"ya ilişkin olarak sunduğu öneriler arasında “yeni” bir öneri var mı? Ayrıca bu öneri paketinin sınır ötesi operasyona gerek bırakmayacak öneriler olduğunu söylemek mümkün mü?

Bu soru karşısında Babacan"ın ağzından birkaç cümle döküldü ama doğrusu söylediklerinin soruyla ilgisi yoktu. Babacan, kendisini köşeye sıkıştıran bu soruya ve-re-me-di-ği cevapla aslında Irak"ın öneri paketinin fos çıktığını ortaya koydu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious