Babalar gününde üçüz babası oldu

Babalar gününde üçüz babası oldu.8213
  • Giriş : 21.06.2009 / 11:26:00

Kahramanmaraş'ta yıllarca çocuk özlemi çeken 48 yaşındaki Fahri Yağlı'nın tam 30 yıl sonra üçüzleri oldu. Yağlı, babalar gününde böylesi bir mutluluğu yaşadığı için ayrı bir kıvanç duyduğunu ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kahramanmaraş'ta çiftçilik yaparak geçimini sağlayan Fahri Yağlı, 1979'da amcasının kızı Hatice Yağlı ile imam nikahıyla evlendi. Evliliklerinin ilk yıllarından itibaren çocuk sahibi olmayı arzulayan çiftin bu istekleri bir türlü gerçekleşmedi. Hatice-Fahri Yağlı çifti, önce Adana'ya sonra Ankara'ya giderek tedavi oldu.

Çocuğu olmaması nedeniyle umutsuzluğa kapıldığını anlatan Fahri Yağlı, ''Tam 10 yıl boyunca hastane hastane dolaştık. Sağlık sorununun eşimden kaynaklandığını öğrendik. Eşim Hatice bana yeniden evlenebileceğimi söyledi. İlk başta ben buna itiraz ettim. Çevremin baskısıyla ilk evliliğimden 24 yıl sonra ikinci evliliğimi yaptım'' dedi.

Çocuk özlemi nedeniyle böyle bir evliliği gerçekleştirdiğini ifade eden Fahri Yağlı, ''Şansızlık yakamı bir türlü bırakmadı. İkinci eşimden de çocuğum olmadı. Aslında yeniden hikayenin başına döndük. Yine hastane, yine doktorlar. Ne yapacağımı bilemez oldum. 6 yıl sonra tüp bebek önerdiler. Şansımızı deneyelim dedik ve Gaziantep'te özel bir tüp bebek merkezine müracaat ettik'' diye konuştu.

Eşinin tüp bebek yöntemiyle hamile kaldığını öğrenince günlerce mutluluktan ağladığını belirten Fahri Yağlı, şöyle devam etti: ''İçimden acaba bir sorun yaşar mıyız diye geçiyordu. Çünkü dile kolay tam 30 yıl bu hayalle yaşadım. Yaşıtlarım çocuklarını evlendirirken ben baba olabilecek miyim diye düşünüyordum. Çok şükür bugün babayım. Hem de üçüz babasıyım. Ben bir dilerken Allah 3 tane yavru verdi. Ne kadar şükretsem ne kadar dua etsem azdır. Babalar gününde böylesi bir mutluluğu yaşadığım için ayrı bir kıvanç duyuyorum.''

Üçüzlerinin 7.5 aylıkken dünyaya geldiğini ve sağlık durumlarının iyi olduğunu belirten baba Fahri Yağlı, erkeğe Mükremin, kızlara ise Dilek ve İlkay ismini verdiklerini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*