Babam niye şehit oldu anne?

  • Giriş : 21.10.2006 / 00:00:00

Çorum-Ankara karayolu üzerinde uygulama yaparken bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden polis memuru için Çorum'da cenaze töreni düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alaca yolu kavşağında dün gece meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Bölge Trafik Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Elvan Arabacı (31) için görev yeri Çorum'da tören düzenlendi.

Polisevi bahçesinde düzenlenen törene şehit polisin yakınları ile Vali Hüseyin Poroy, Belediye Başkanı Turan Atlamaz, Jandarma Komutanı Ufuk Tuncer, Emniyet Müdürü İsmail Karaman, daire müdürleri, emniyet müdür yardımcıları ve çok sayıda polis katıldı.

3 ay önceki tayin döneminde Bingöl'den Çorum'a geldiği bildirilen polis memuru Elvan Arabacı'nın cenazesi Devlet Hastanesi morgundan alınarak tören alanına getirildi.

Saygı duruşunun ardından şehit polisin özgeçmişi okundu. Ardından Çorum Emniyet Müdürlüğü adına bir konuşma yapan Müdür Yardımcısı Ramadan Uzunçakmak, elim bir Trafik Kazası sonucu hayatını kaybettikleri Elvan Arabacı'nın mertebelerin en yücesi olan şehitlik mertebesine ulaştığını söyledi.

"Şehit ailelerinin yürekleri evlat acısıyla yanarken, vatan uğruna bin evladı olsa, binini de feda edecek kadar yüksek bir imanla doludur" diyen Uzunçakmak, "Vatanı yücelten inanç, Türk Milleti'nin yüceliğinin ve onun bağrından çıkan Türk Polis Teşkilatı'nın kahramanlığının kaynağıdır. Tarihin altın sayfaları bu gibi kahramanlıklarla doludur. Yeter ki vatan sağ olsun" diye konuştu.

POLİS MEMURUNUN KÜÇÜK OĞLU HERKESİ AĞLATTI

Polis memuru Elvan Arabacı'nın 5 yaşındaki oğlu Berkay, törende annesine sarılarak uzun süre ağladı. Emniyet Müdürlüğü Özel Kalem Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Sonay Arabacı, oğlu Berkay'ı teselli etmeye çalıştı.

"Babam niye şehit oldu anne" diyerek ağlayan Berkay, yakınlarını gözyaşına boğdu. Şehit polisin babası Veysel ile annesi Şükran Arabacı da torunlarına sarılarak ağladı.

Şehit ailesi, yakınları tarafından güçlükle sakinleştirilirken, törene katılan meslektaşları da gözyaşlarına hakim olamadı.

Elvan Arabacı'nın cenazesi Polisevi'nde düzenlenen törenin ardından ambulans ile memleketi Amasya'nın Gümüşhacıköy ilçesine gönderildi. Uzun bir konvoy ile Amasya'ya gönderilen şehit polisin cenazesi öğle namazına müteakip toprağa verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious