Babam sözünün eridir!

Babam sözünün eridir! .10452
  • Giriş : 04.09.2007 / 10:57:00

Cumhurbaşkanı Gül’ün, büyük oğlu Ahmet Münir Gül duygularını paylaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Babasının Cumhurbaşkanı seçilmesini internetten izlediğini söyleyen Ahmet Münir Gül, Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra İngiltere’deki dünyaca ünlü finans şirketi Merrill Lynch’te staj yapıyor. 1 yıldır Lynch’in Sermaye Piyasaları bölümünde çalışan Gül, sorularımızı şöyle yanıtladı.

Babanız Cumhurbaşkanı seçildiğinde ne yaptınız?
Türkiye’de olmadığım için bütün gelişmeleri internetten takip edebildim. Oylama sonucu açıklananınca cep telefonundan aradım ve “Çok sevindim. Çok mutluyum babacım. Tebrik ediyorum. Allah yardımcın olsun” dedim.

Cumhurbaşkanlığı sürece sancılı geçti. Sizce babanız nasıl bir Cumhurbaşkanı olacak?
Ben Türk halkının AKP’ye karşı artık güvensiz olduğu inancında değilim. Öyle olmadığını seçim sonuçları da gösterdi. Babamın herkese adil yaklaşan, başarılı bir Cumhurbaşkanı olacağından hiç şüphem yok. Meclis’te ettiği yeminde sözler verdi. Babam sözünün eridir. Sözlerini tutar.

Annenizin türbanı çok tartışıldı, ne diyeceksiniz?
Bu konu yeterince konuşuldu. Bu konuda konuşmak istemiyorum. Zaten ben de röportaj vermek ve göz önüne çıkmak istemiyorum. Babamın Cumhurbaşkanı seçilmesinden sonra ilk kez size konuştum.

VATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious