'Babami Evde Istiyorum'

  • Giriş : 25.11.2005 / 00:00:00

ERZINCAN - Erzincan'in Üzümlü ilçesinde 1996 yilinda uygulanmaya baslanan "Babami Evde Istiyorum" kampanyasi aradan geçen yillar ile birlikte olumlu sonuçlar vermeye basladi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kampanya çerçevesinde 30 bin 298 nüfuslu ilçede pes pese anne ve babalar ile toplantilar yapildi. Resim, siir yarismalari düzenlenerek, baslatilan kampanya gündemde tutuldu.

Ilçe Halk Egitim Müdürü Yusuf Aksun kampanya dahilinde aileler ile ev hanimlari ve çocuklar ile toplanti yapildigini, camilerde de bu konu ile ilgili vaazlar verildigine dikkati çekerek, "Babalara kahvehanelerde oturmanin kendilerine fayda getirmeyecegini ve daha çok çocuklarin kendilerine ihtiyaci oldugunu anlatmaya çalistik. Bunun sonucunda babalarin çocuklari ile daha fazla ilgilendigini ve çocuklarin da bu durumdan memnun oldugunu gözlemledik. Sonuçta 1996 yilindan bugüne kadar egitimde bir yükselme oldugunu gözlemledik" açiklamasinda bulundu.

Ilçe Kaymakami Mehmet Kamil Saglam ise, ögrencilere siniflarda kampanya bilgilerini içeren brosürler dagittiklarini açikladi. Ilçe sakinleri bu kampanya ile evlerine ve çocuklarina daha bagli birer veli olduklarini, bunu da her geçen gün daha ilerleterek aileleri ile yakindan ilgilendiklerini dile getirdiler.

"Babami Evde Istiyorum" kampanyasi dahilinde bes kahvehane kapisina kilit vuruldu. Özellikle ilçede 1996 yilinda ilkögretimde 44 kiz ögrenciden 11'i ortaögretime devam etti. Kampanyanin ardindan 2004-2005 egitim ve ögretim yilinda mezun olan 82 kiz ögrenciden 60'i ortaögretime devam ederek yüzde 25'ler olan oran yüzde 75'lere yükseldi. Erkek ögrencilerde, 1996 yilinda 44 erkek ögrenciden mezun olan 20'si ortaögretime devam ederken, kampanyanin ardindan 2004-2005 egitim ögretim yilinda mezun olan 68 erkek ögrenciden 52'si ortaögretime devam etti. Erkeklerdeki oran da yüzde 57'den yüzde 84'lere yükseldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious